Aprilia ETV 1000 Caponord (2002)

Vlastník Mendy
Vloženo 21.4.2010
Aktualizováno 26.4.2020

Vloženo: 03.03.2014, Uskutečněno: 03.03.2014, Stav tachometru: 69191 km, Zhlédnuto: 34x

Při postupné demontáži zadního kola a čištění řetězu jsem se rozhodl vyndat zadní tlumič. Při demontáži přepákování jsem zjistil, že mám zatuhlá všechna jehličková ložiska. Jsou tam speciální jehlová ložiska Torrington HK 1816 V. Nová jsem nekupuval, ale povedlo se mi koupit na inzerát celý přepákování s funkčíma ložiskama za 2000,- Kč. Ložiska vyčištěny, rez vypláchlá WDčkem, namazáno vodní vazelinou a zkompletováno.
Zadní tlumič očištěn a nastaven na standartní zátěž dle návodu (původně byl úplně natvrdo).

• Zimní servis 2015

Na podzim umytí, vyčištění a namazání řetězu. V zimě výměna oleje a filtru, vyčištění a umytí všeho dostupného. Očištění svíček, kompresorem profouknutí vzduchového filtru, úplné vylití nádrže se starým benzinem, nová gu

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 17.01.2015
  • Motodovolená Rumunsko

– bez problémů s motorkou, pouze jedno převrácení motorky v noci, když se zabořil boční stojan do štěrku – škráblý plast od kufru, jinak v poho Zbytek viz můj cestopis.

Typ: Dovolená
    Uskutečněno: 19.07.2014
  • Nová baterie

Na výletě po slovenských termálech mi, bohužel, v Terchové klekla baterka tak, že jsem nebyl schopen ani za pomoci startovacích kabelů, ani za pomoci jiné nabíječky motorku nastartovat. Jelikož byla neděle a nikde ani n

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 03.06.2014