Honda CBF 500 (2005)

Vloženo 28.10.2009
Aktualizováno 10.4.2012

Motodovča Lipno, Staňkov

Vloženo: 03.01.2011, Uskutečněno: 31.07.2010, Zhlédnuto: 2x

Blížila se polovina studentských letních prázdnin (červenec - srpen) a my byli už celí bez sebe z nedočkavosti na ten vybraný den, kdy nabalíme stroje a vyrazíme na již druhou společnou motodovolenou. Trasa byla samosřejmě pečlivě naplánována. Totéž ale nelze říci o špatně podplaceném počasí.
Nadešel den D. Ráno vstávačka okolo půl šesté, následovalo dobalení konzerv a nezbytných zásob. Nemohl jsem se dočkat rána. Byl jsem nervózní z prvního vykouknutí z okna. Předpověď pro nás nebyla vůbec příznivá. Ale kupodivu ráno svítilo sluníčko. Byl jsem happy. Dobalit, rozloučit se s rodinkou a hurá na cestu. V Plzni jsme se postupně sjížděli. Bohužel se na nás přijela podívat i oblačnost a my jsme byli nuceni založit první kempingový tábor. Bohužel to bylo v krytých garážích Plzeňského nákupního centra Olympia. Zde jsme celí zklamaní, ale stále odhodlaní motodovolenou absolvovat prokecali asi dvě a půl hodiny. Přišla i první oprava. Robertovo XT začalo stávkovat při startu. Bylo nutné sundat bagáž (mimochodem nejhorší počin =)), plasty a očistit kontakty na baterii.
Jelikož konečně přestalo pršet a postupně začalo vykukovat sluníčko, rozhodli jsme se vyrazit. Samosřejmě nechyběla společná fotka v garážích =). Hurá. Už se řítíme směr Šumava. Cesta byla místy mokrá, ale to nám nevadilo, sluníčko nám svítilo pod nos a to nám stačilo. Jeli jsme klidovku. Pár zastávek a byli jsme na Lipně. Dorazili jsme do kempu a vklidu postavili stany. Co nás zde překvapilo, byla zem děravá jako Ementál. Zkrátka, bylo to tam podlezlý myšima. V noci se nám stávalo, že nás přišla nějaká ta myška navštívit a trošku tlačila do hlav :D. Jednu noc jsme podnikli night ride po okolních vesničkách, což se vzhledem k mému iridovému hledí neukázalo jako nejlepší nápad, ale jeli jsme langsam, takže se nic nepřihodilo. Nejhorší na Lipně byla zima a děsivý přeháňky. Voda, jak je na Lipně známo také nepatří k nejteplejším. Kvůli těmto faktorům (a také kvůli dvěma homosexuálům, co nás stále otravovali) jsme se rozhodli po dvou nocích zvednout kotvy a vyrazit směr Český Krumlov, následně Třeboň a nakonec Staňkov. Cesta to byla nádherná. V Krumlově jsme dali chutný oběd. Konečně jsme dorazili do domluveného kempu v Jižních Čechách, v ráji rybníků a ryb. Pan Tomášek, který vlastní náš vybraný kemp nás zná již z loňské dovolené a vyšel nám ve všem vstříc. Samosřejmě jsme byli všichni rádi, že se vidíme =). Dokonce jsme měli zamluvené i naše oblíbené místečko, kde je vše potřebné po ruce, včetně piva =). Co jsme ale vůbec nečekali, bylo setkání s partou pohodových kluků s Varburgem combi :). Tuhle bandu jsme poznali na loňské dovče a bylo to výborné seznámení. První večer jsme proto ztrávili u kluků. Samosřejmě jsme naše setkání náležitě oslavili (ani nevíte, jak mi bylo druhej den zle :D). Ale bylo to fajn. Buhužel den příjezdu byl jedním z posledních teplých slunečných dnů. Jakmile se spustily opět ty provazy vody z nebe, bylo zle. Zprvu to vypadalo ještě dobře, ale když pršelo 48 hodin v kuse a stále nepřestávalo, to už bylo otravné. Naštěstí jsme se stále snažili vymýšlet nějaké kravinky, takže nálada vlastně neupadávala. Bylo nám vlastně už jedno, jestli lije nebo paří slunce. Začali jsme to brát s nadsázkou. Nakonec jsme byli nuceni vykopat i odvodňovací kanálek :D. 2 centimetry vody ve stanu nebyly zrovna příjemné =). Kempy se začaly vyprazdňovat, lidé s karavany a stany odjížděli a nikdo jiný už nepřijížděl. Bohužel my jsme byli nuceni čekat. Nikomu se nechtělo v takovém počasí balit a už vůbec ne jet 250 kilometrů směr domů. Ale blížil se plánovaný den odjezdu a s ním přicházely i zprávy o lepším počasí. No, samosřejmě jsme se vzbudili a svítilo sluníčko. Začali jsme balit. Postupně jsme sušili vše, co bylo nutné. Takže vše. Motorku jsem měl i přes absenci konzerv těžší než předtím :D. Rozloučili jsme se, proběhlo společné focení a za ohromného rachotu motorů a klaksonů jsme odjížděli z kempové osady.
Cesta zpět byla opět pohodová. Jediné, v co jsme věřili byla přízeň počasí a úspěšný návrat do teplých domovů =). Příjezd do Písku doprovázela opět lehká přeháňka. Byli jsme domluvení, že dáme nějaké jídlo. Já osobně už byl úplně K.O. Samosřejmě myslím hlady :D. Zajeli jsme tedy do centra Písku a na jakési terasce dali výborný oběd. Cesta do Plzně potom probíhala vklidu. Bez jakýchkoliv komplikací.
Dovolenou roku 2010 bych zhodnotil asi pozitivně. Počasí nám bohužel nepřálo, ale ukázalo se, že když je parta dobrých přátel, tak není potřeba suchá podlážka ve stanu (ikdyž by byla lepší) :D.
Poděkování patří všem zúčastněným - Lexa (SV650), David (Jawa 350), Honza (GS500), Fast (CBR600RR) a Robert (XT660). Samosřejmě dekuju tej mojí černej kočičce, že tuhle dovču zvládla a tímto se jí omlouvám za tu hnusnou koupel, kterou musela protrpět :D.

Pokud jste se rozhodli číst tento článek, tak jste opravdu blázni :D. Nějak jsem se rozepsal a nešlo to zastavit. Vymklo se to mojí kontrole :DD. Díky za pochopení =).