Honda XL 600V Transalp (1992)

Vlastník Potok01
Vloženo 13.9.2009
Aktualizováno 19.10.2014

Vloženo: 18.07.2014, Uskutečněno: 18.07.2014, Stav tachometru: 104755 km, Zhlédnuto: 27x

Tak jsem se pustil do výměny gufer ventilů. Konečně, je horké léto, co taky jiného dělat,že? Několik poznatků. Jde to pomalu, ale jde to. Těm, kteří tvrdí, že nesundám víka ventilů bez vyndání nebo aspoň natočení motoru z rámu sděluji: Je to sice trochu Ježek v kleci, ale JDE TO ! Následná piplačka s napěchováním šňůry přes otvor na svíčku do každého válce a následné titěrné zápasení s půlkuželíky které drží na dříku pružiny, to je na knihu samo o sobě. Ale znova: Jde to ! Všech 6 ventilových gufer vyměněno. Tak jen to zase poskládat, nalít nový olejíček, chladící kapalinu no a hurá na cestu..(zjistit, že to bere olej stejně jako před tím.. )

Podržte se: Ujel jsem po výměně gufer a oleje cca 500 km a olej NEUBÝVÁ.. Koukam na to jako Puk s potěšením. To jsem nečekal. Motorka jede tak nějak tišeji, má jiný zvuk, to bude asi tím, že jsem zalepil díry v membráně karburátoru, nikde nic nekape, nerosí se olej kolem vík ventilů, prostě si myslím, že dobrá věc se podařila.

karlos-transalp (4) napsal 18.07.2014 v 10:52

Máš ruce virtuoza

Bicman (5) napsal 18.07.2014 v 10:06

Šikulka

• Staronový motocykl :-)

Tak jsme zažil na svém dědečkovi na tachometru samé nuly. Stalo se tak bohužel zrovna při jízdě brněnským tunelem v Husovicích, takže jsem nafotil až při zastavení.. Ale je to jen číslo.. :-D

Vloženo: 31.03.2014
    Uskutečněno: 31.03.2014