Cagiva Elefant 125 (1986)

Vlastník Kuba CB
Vloženo 21.1.2009
Aktualizováno 24.1.2009

Lehké, perfektně ovladatelné endurko s 11 kW v papírech i v motoru, totálně nespolehlivá a strašně kazová dvoutaktní kobyla.

Vyskakovala jednička, nefungoval teploměr, tachometr. Po nějakém čase přestal fungovat i otáčkoměr. Nebo to bylo naopak, kdo si má všechny ty závady pamatovat. Jedenkrát přidřeno chybou nevím čí - objevila se díra v pístu. Oprava - nový píst + nikasil, druhé přidření mou chybou - došel olej v přímazu a já myslel, že tam ještě na pár km bude :) Oprava doma na koleni - výměna pístu. Pak se sehnala stará jetá převodovka z Elefanta, motorka se dala do servisu, tam mi opravili převodovku, ale jaksi při skládání motoru dali píst zámkama do výfuku. Píst přestal být kulatý, válec také přestal být kulatý.naštěstí se to stalo za branou sevisu, takže jsem tam mašinu rovnou nechal a řekl jim, ať se snaží. Za 14 dní bylo hotovo a mašina jezdila. Pak odešla elektrika...z mašiny se zakouřilo a zdechla :) Tahle oprava byla poslední, na kterou jsem, tenkrát s pomocí svého táty ještě měl nervy (ale tata už je neměl). Mašina musela z baráku. Za měsíc se objevil u našich vrat nový majitel a držel v ruce spojkové lamely.

Od té doby jsem se zařekl, že italský výrobek mi nesmí přes práh, i kdyby to měla být třeba jen pohlednice z této země. Možná mi teď někteří vjedou do vlasů, ale ať si říkají co chcou. Moje zkušenost je moje zkušenost. Moderní motorky asi budou spolehlivostí vynikající, ale moje zkušenost se mi zaryla do hlavy tak hluboku, že se mi tam nechce už ani na dovolenou :)

MuslimZkarlovic
MuslimZkarlovic napsal 23.09.09 v 12:49

jsme na tom podobně kamaráde... já ho ještě neprodal protože ho mám teď po kompletní GO tak uvidíme jak dlouho vydrží... ale maylím že dost protože mi to dělal chlapík který se v italech fakt vyzná...

zikky
zikky napsal 25.02.09 v 15:46