Jawa 250/592 panelka (1972)

Vlastník Pavouk106
Vloženo 19.3.2008
Aktualizováno 7.8.2008

Vloženo: 09.07.2010, Uskutečněno: 29.06.2010, Zhlédnuto: 8x

Po cestě zpráce domu (30km) si takhle přijíždím z vedlejší na křižovatku, zmáčknu spojkovou páčku a slyším a cítím trhnutí. Chcípám motor, zastavuju u krajnice s neutrálem mez 3 a 4 s tím, že se utrhlo lanko... Nevadí, vozím s sebou náhradní (ze zkušenosti ). Už jsem sundal kryt motoru, už chci povolit šroubek na lanku a najednou mi docvaklo, že při prvotním ohledání u řídítek na lanku váleček byl! No, nakonec mi praskla spojková páčka, konkrétně ten "zobáček", který drží váleček uvnitř... Přehodil jsem páčku s brzdovou a domu a zpět do Plzně jsem dojel jen se zadní brzdou... Ve středu koupena nová páčka a rovnou namontována (viz. další příspěvek)

Pavouk106 (7) napsal 12.07.2010 v 16:12

Spojkovat nohou mi jde, nahoru jinak neřadím, ale když jedu do křižovatky, tak držím spojku a hážu tam kvalty se zmáčknutou... A taky podřazování mam pořád zažitý na ruce... A vézt manželku (která se na moto necítí příliš pohodlně - na moto obecně, ne na Jawě ) a podřazovat a rozjíždět se poloautomatem... To ne, to bych jí odradil Ale taky už jsem musel s poloautomatem ject, zrovna ve městě Ale jen cca 3 km, pak se našel na srazu dobrák co měl lanko navíc Díky za něj

boek (1) napsal 11.07.2010 v 09:18

Každé dva měsíce jsem měnil lanko, pak jsem si zažil poloautomat a spojkové lanko drží a drží Jen ta páčka je trošku zaprášená, ... ale popravdě na rozjezdy ji používám pořád.

exxxi (0) napsal 09.07.2010 v 22:41

Tomu nerozumim??? Už měsíc jezdim bez spojkovýho lanka a spojkuju nohou, tobě to nejde? Já si na to tak zvykl, že už ani neumim spojkovat rukou

• Blinkr je od slova blikat

Tak jsem se jen tak vyrazil podívat k babi a po cestě jsem si všimnul, že mi blinkry neblikají, ale svítí... Doma jsem rozebral přerušovač a koukám, že jeden drátek tam jen tak kouká do nikam, zdroj problému nalezen. Vzh

Vloženo: 03.08.2010
    Uskutečněno: 02.08.2010
  • Trochu deště a 800,- je v tahu...

V úterý mi odešla páčka na spojce a ve středu večer po práci jdu po velkém dešti, větru a bouřce k moto, že namontuju novou. Přicházím k moto a kolem ní střepy, tak koukám pod plachtu a moto neměla sklo na předním světle

Vloženo: 09.07.2010
    Uskutečněno: 30.06.2010
  • Jawa od oleje je normální... Ale co je moc, to je moc

Dlouhodobě jsem řešil trabl s louičkou oleje pod motorkou v garáži. Nakonec jsem přetěsnil levé víko, ale nepomohlo to. Nejspíš to dál kapalo kolem trubičky na mazání kloubu zadní vidlice. Problém byl vyřešen celkem vych

Vloženo: 18.07.2010
    Uskutečněno: 29.04.2010