Ducati Scrambler (2024)

Vlastník Jarda
Vloženo 10.4.2024
Aktualizováno 10.4.2024

Chtěl jsem motorku vyráběnou v Evropě, která se mi bude líbit.

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 10-Hostivař) - Krásné prostředí, dobrý a příjemný prodejce Mikuláš. Dárky k nové motorce od imporéra = 2x propiska Ducati a 1x hadřík na plexi :)

Triumph Street Scrambler: Slabší, nakonec se mi více líbila Ducati Scrambler.

První dojmy - Zvyknu si na vysoko položená řidítka? Ale jo! Lehká motorka, která se ovládá jako kolo a do zatáček padá sama. Ideální na kratší zatáčkovité trasy, možná tužší sedlo. Lehce ovladatelná a nastavitelná páčka spojky.

Motorku bych doporučil pro - Hledáte scrambler? Zkuste tenhle, ve městě a za ním budete král a ještě se na to pěkně dívá.

Doplňky na motorce - Jako doplněk jsem chtěl určitě vyhřívané rukojeti, quickshifter a nechal jsem se ještě ukecat na malý spodní kryt pod motorem.

Co považuji u řady Scrambler za pecku, jsou výměnné plasty. Koupil jsem si za necelých 7tis. Kč (!) originální novou sadu ve světle modré barvě. Příští rok vyměním žluté plasty za modrou a mám "jinou motorku" :o) Jen dojít na úřad a nechat si změnit barvu.

Řada Scrambler od Ducati se mi vždy hodně líbila, jezdil jsem na Monsterech, ale tohle mi přišlo jako ideální na pohodovou jízdu po rozbitějších silnicích. V roce 2023 Ducati představila druhou generaci Scrambleru a mně se právě líbil základní model Icon. Je levnější a pohodlnější než Nightshift a Full Throttle se mi nelíbil vzhledově.

Nová řada se někomu nelíbí, že je plastovější, než první generace, ale mně to nevadí a právě nový displej a celkové nastavení motorky mě zaujalo a líbí se mi. Stejně i možnost výměny barvy plastů (viz. příplatková výbava).
Navíc je druhá generace pohodlnější a vychytanější než první verze. Přemýšlel jsem ještě o Desert Sledovi, ale nakonec vyhrál tento nový základní Icon a užívám si to.

Petr45
Petr45 napsal 11.04.24 v 08:15 10b.

pěknej kousek, ať dělá radost.

jawatar
jawatar napsal 11.04.24 v 06:14 10b.

K iconu patří žlutá,neměnil bych.Nová generace má hnusně vedený výfuk, už to není klasika!Jinak moc skvělá motorka,užívej!

callowsick
callowsick napsal 10.04.24 v 16:14 10b.

Moc pěkná
Ten kříž přes světlomet je designová pikoška a odkaz na starý závoďáky (...v patnácti jsem si udělal podobnej kříž na Mustangovi izolačkou, jak se mi to líbilo... ).

Ať dělá radost!

Jarda
Jarda napsal 10.04.24 v 14:52

Moc díky.

Jen na rychlo jsem tady vložil pár fotek a text. Zkusím se pak ještě rozepsat a vložit lepší fotky z výletů.
Jarda

Matesimo
Matesimo napsal 10.04.24 v 14:46 10b.

Pěkný, stylový. Ať dělá radost