Kawasaki ZX-10R Ninja (2014)

Vlastník Kubik19
Vloženo 27.3.2024
Aktualizováno 27.3.2024

1. Servis 2024

Vloženo: 27.03.2024, Uskutečněno: 27.03.2024, Zhlédnuto: 212x

Předsezóní servis vol.1

Tak vítej doma Kawinko. Tentokrát poprvé ji nedám žádnou přezdívku. Je potřeba změnit všechno, veškerý přístup abych nedopadl jak loni. Ale, ne teď si dělám trošku legraci, jsem si téměř 100% jistý, že si odjezdím sezónu bez problému.

Takže, kawa je doma, a je to pro mě všechno nové. Respektive ne úplně, princip je stejný. Ale, systém sundávání předního kola, nebo třeba šroubek uprostřed airboxu. No ale k tomu se dopracuju postupně.

První věc, co mě velice potěšila, je že motorka je úplně čistá. Kromě, řetězu na cokoliv sáhnu, tak nemám ruce jako prase. Druhý pozitivní poznatek je, že téměř všechny šroubky a šruby jsou dotažený a v podstatě není nic povoleného. Dokonce není nic strhnutého kromě dvou šroubku..

Jeden byl trošku problémovy, protože, to byl držák nádrže. Takže jsem ho musel flexou naříznout a povolit plochým šrubovákem. Nebudu lhát, u nádrže řezat flexou není nikdy nic příjemného.Druhý šroub je držák řidítek. To je trošku nepřijemný, ale vytahovákem to snad půjde (ještě jsem se do toho nepustil protože, to drží).

A jinak mě nečeká nic zásadního, vyčistit namazat zadní kolo, osu, retěz, brzdu. Zároveň ji odvzdušnit. Rychloštelováky na řetěz je musthave věc. Měl jsem je na R6 a už bych bez toho nechtěl :D.

Vyměnit olej, vyčistit airbox a filtr, naimpregnovat. Potom vyčistit přední kolo, kotouče, desky, odvzdušnit, a nakonec jen nastavit páčky atd.

Přední kolo je trošku zapeklitá věc, ale když si na to koupíš správné nářadí, je to otázka pár vteřin. Což se mi líbí. Jen musím trošku dávat pozor na trakci atd. Protože, je tam drátek navíc a nejsem na to zvyklej.

Noo a teď už jen dodělat design a ahoj na dafitu. Mám z toho fakt radost, protože na co sáhnu je v pořádku. Trošku laboruju s ktech podvozkem protože, tomu moc nerozumím ještě, ale Lubek mi určitě pomůže a bude to cajk.

no je to fakt pure zavoďak a je teda menší než honda ale myslím, že se mi na ní bude sedět. Tak uvidíme

doucha (183) napsal 27.03.2024 v 11:03

Doufám že všechnu smůlu máš vybranou na spoustu let dopředu a teď už jen enjoy it

1 reakce

Kubik19
Kubik19 27.03.2024 v 11:13

já tomu věřím, jinak bych do toho už nešel :) každopádně díky kamaráde