BMW R 1100 RT (1997)

Vlastník _Přemek_
Vloženo 24.1.2023
Aktualizováno 10.4.2023

Německý pohodlný koráb na dvou kolech i po letech prakticky nezastavitelný.

První dojmy - Relativně velký, těžký, ale velmi pohodlný stroj. Má svá specifika, ale nic, na co by se nedalo zvyknout. Když se skamarádíte, moc pěkně vás povozí.

Velkého cesťáka jsem vždy chtěl.

Najeto asi 3000km (04/2023) - PRODÁNO

Jelikož jsem moc nevyrostl, tak i v nejnižší poloze sedla stojím na špičkách.
Ergonomie ovládání je logická, příjemná, jen při přechodu z jiné značky, případně jiného typu motocyklu je potřeba si zvyknout. Já jsem přecházel ze Suzuki a momentálně BMW střídám s Jawou. Několikrát jsem při snaze vypnout blinkry zazmatkoval a místo toho troubil :D
Už od pohledu je jasné, že tohle není hbitý a obratný městský stroj. Rozměry a váha dělají své.
Motor má výkon 66kW a se skoro třistakilovou motorkou umí velmi slušně zahýbat a to i ve dvou. Jelikož je to boxer, je potřeba počítat s vyššími vibracemi v nižších otáčkách.
Řazení je taková hlasitější, čistě mechanická syrová záležitost. Ze začátku máte pocit, že děláte něco špatně, že to do sebe nějak špatně zapadá, možná jdete trochu přes zuby, ale tak to je vždy a má to tak být.
O přenos výkonu na zadní kolo se stará kardan, je prakticky bezúdržbový, jen je třeba si zvyknout na jeho charakteristický zvuk.
Brzdy jsou účinné vybavené ABS.
Podvozek je pohodlný uzpůsobený na cestování a velmi ochotně žehlí nerovnosti na vozovce.
Posed je pohodlný a to i pro spolujezdce, ten má k dispozici i zadní opěrku na vrchním kufru.
Nohy řidič schová za široké kapotování a o komfort vrchní části těla při jízdě se stará vysoké, elektricky ovládané plexi.

Jakmile se dá BMW do pohybu je úplně nejlepší už nezastavovat. Pro městské aglomerace je motorka docela velká, těžká a neohrabaná. Ne že by to bylo vyloženě utrpení, ale tomuhle BMW je nejlépe na delších trasách. Tam se cítí jako doma a odmění se opravdu příjemnou a pohodlnou jízdou.

Siux10
Siux10 napsal 29.01.23 v 08:32 10b.

prostě top stroj.

Siux10
Siux10 napsal 29.01.23 v 08:31

Krásný stroj,mám bmw k 1200 gt a na cestování je to pecka.Přeji hodně spokojených km.

kubrt1965
kubrt1965 napsal 26.01.23 v 11:32 10b.

Nesmrtelná teta

tomcruise77
tomcruise77 napsal 25.01.23 v 11:41 10b.

konečně další parník.