Vespa Primavera 50 (2017)

Vlastník Eluška
Vloženo 31.10.2022
Aktualizováno 25.12.2022

Vloženo: 25.12.2022, Uskutečněno: 23.12.2022, Stav tachometru: 5600 km, Zhlédnuto: 43x, Firma: ČUKR

I když to vypadalo ,že je Vespa v originálním stavu i tak byla prodávajícím prezentována nebylo tomu tak. Pří čištění vzduchového filtru jsme zjistili ,že předchůdce započal jakési úpravy, byl vytažen restrikční plech z difuzéru karburátoru to nas vedlo k úvaze jestli dotyčný věděl co dělá a adekvátně i vyměnil hlavní trysku v karburátoru. Rozhodli jsme se tedy vše zkontrolovat jestli došlo k "otevření" tím správným způsobem jelikož výfuk byl v sérii a bez úprav (restrikční slepé koleno, systém PAIR) bylo jasné ,že to bude úprava na hovno.

Suma sumárum vytažený zmíněný restriktor z difuzéru v karb. ponechána původní tryska 53 při WOT chudá směs dobré tak akorát zadřít, vzdušník zašroubovaný , že bohatost na volnoběh šílená zřejmě si někdo myslel jak tím obohatí směs v celém rozsahu otáček. Ještě byl vytažen restrikční kroužek z variátoru. Prostě úprava kutila domácího .

Takže následovalo přetryskování na 60 seřízení bohatosti směsi , původní výfuk jsme nechtěli řezat, proto jsme zvolili Tecnigas Pro Originál z něj vytažený restriktor , úplně jsme zrušili systém PAIR ,který postrádal smysl. Vespa teď letí jak má ještě proběhne kontrola svíčky jestli je bohatost nyní správná případně bude potřeba přetryskovat na 62 atd.