Honda VFR 1200X Crosstourer (2013)

Vlastník BezprstyBill
Vloženo 22.5.2022
Aktualizováno 11.10.2022

Vloženo: 11.10.2022, Uskutečněno: 08.10.2022, Stav tachometru: 79401 km, Zhlédnuto: 22x

Na oficiálne ukončenie sezóny (pretože neoficiálne prebehne až keď už sa nebude dať jazdiť) ma lákala predstava spoločného výjazdu motorkárov z Turca. Naskytla sa však možnosť ísť ešte na záver sezóny opáčiť Alpy, tak prečo neísť?

Chalani, s ktorými som bol dohodnutý vyrážali už v piatok, ale ja som pracovne nemohol, tak dohoda bola, že ich v sobotu ráno dobehnem.

Vychádzam z domu o tretej ráno, je krásnych 12 stupňov a vlhko. Pod strečnom sa na ceste prechádzajú tri lane, ktoré zdvorilo ustupujú ako ku ním prichádzam a z krajnice obzerajú čo a ako. Dúfam, že žiadna nebude extra prítulná.

Pri Žiline začína hmla ako mlieko s viditeľnosťou 10 metrov. Táto hmla sa ma drží až do Púchova. Ide sa fakt zle, je to hnus. Pri Dubnici nad Váhom ukazuje teplomer slušných 15 stupňov. Krátka pauza na Zamarovciach a pokračujem v ceste.

Po príchode do Bratislavy tankujem na Zlatých Pieskoch. Je 9 stupňov a mňa mrví kosa. Na oblečenie nahadzujem nepremok, ktorý zadrží prvý chlad a pokračujem na pumpu v Jarovciach, kde chcem kúpiť diaľničnú známku. Bez úspechu, rakúske známky na motocykel nemajú. Tak teda stojím na hranici, kde kupujem elektronickú na prechode. Potom mávam colníkom, ktorý zastavujú autá a dodávky (motorku samozrejme nechávajú prejsť) a už to valím smer Viedeň.

Áut je celkovo na cestách málo a to aj v okolí Viedne. Ďalšie mestá idú v rýchlom slede: Sankt Polten, Melk s úžasným kláštorom známym z filmu Meno ruže, Ybbs an der Donau. Práve v Ybbse zbieham z diaľnice. Purgstall, Gaming, krásne slnečno, stojím na pumpe a oddychujem. Prechod cez Grubberg Pass (746m) a nakoniec pristávam v Lunz am See, kde sa stretávam so zvyškom partie. Lunz ma uvítal hustou hmlou, asi preto, že leží v doline. Každopádne je to posledná hmla tejto jazdy.

Po hodinke a pol oddychu (predsalen mám za sebou 450 km) a káve nasadáme a vyrážame užiť si tie pravé Alpy.

Gostling, Mendlingpass (680m), Lassing, Palfau. V mestečku Gams bei Hieflau nás čaká štrová vsuvka nakoľko je tam až na podložie rozobratá vozovka. Takto sa totiž majú opravovať cesty! Pozdravujem tých našich látačov, čo sa venujú patchoworku namiesto cestariny.

Radstatthöhe (651m), Moonslandl, Altenmarkt, Sankt Gallen, Weng, Buchauer Sattel (850m), Admont. V Admonte odstavujeme a oddychujeme. Pristavuje sa u nás Rakušan, ktorý hovorí lámanou slovenčinou, pretože nejakú dobu pracoval v energetike na Slovensku. Vraj, či nepotrebujeme poradiť s cestou. Je to super stretnúť ochotných ľudí.

Hieflau, Moonslandl, nazad cez štrk v Gamse, Palfau, Wildalpen, Hals Hochschwabblick (827m). Stojíme pri ceste a oddychujeme. Vo Wildalpene som raz stanoval, tak si na to spomínam. Cesty sú úchvatné, vyberáme také, kde sú zákruty. Asfalt je stále veľmi príjekmný, aj keď je zrejmé, že povch je už celkom studený. Stretávame veľa motoriek a niektorí to vážne režú po tom studenom asfalte. Môj obdiv.

Gusswerk, Niederalp pass (1229m), Wegscheid, Murzsteg, Kapellen, Preiner Gscheid (1070m), Dorfl, Reichenau, Preintal, Kalte Kuchl, Kleinzell, Hainfeld. Nakupujeme v SPARe a nakoniec sa presúvame cez Ramsau na malú farmu, kde berieme ubytovanie.

Po odložení motoriek ešte večera v Hainfelde a spať. Za tento deň je to 800km, mám dosť.
---
Ráno vyrážame na juh cez Adamstal a Durrholzer Kreuz (730m) do Kalte Kuch a potom na východ cez Rohrer Sattel (864m) do Pernitzu, kde berieme našu poslednú "L"kovú cestu do Potensteinu. Ešte v Pernitzi mi ukazuje dojazd 18km, takže na priesmyk Auf dem Hals (655m) vychádzam nesvoj, ale moto ma pekne dovezie až do Pottensteinu, kde si beriem plnú.

S Berndorfu následne na diaľnicu A2, okolo Viedne na Slovensko a domov. Za deň nejakých 450 km. Po ceste sme dali ešte výbornú držkovú v Hot Pote na Červeníku. Stála za to.

Jednoducho koncosezónny výjazd ako sa patrí!

Guga (72) napsal 11.10.2022 v 19:00

Ozaj fasa

SLAY (823) napsal 11.10.2022 v 14:20

pěkný .Kdeže je ten klášter -MELK ???

1 reakce

BezprstyBill
BezprstyBill 11.10.2022 v 14:33

Ahoj, klastor MELK je tu https://goo.gl/maps/jWqNNY8agCeHP1h26
Viac info https://dromedar.zoznam.sk/cl/11206/1691239/Rakusky-Melk---opatstvo-z-Ecovho-Mena-ruze

• 86023km celkovo / 10472km moje

Konečne sme sa dočkali otvorenia motosezóny v Turci a to tu máme až DVE skupiny na Facebooku, ktoré sa danej tématike venujú :-D No, niekedy je asi aj jedna moc, aby sa čosi spravilo. Otvorenia sezóny sa zúčastni

Typ: Sraz
    Uskutečněno: 27.04.2024
  • Testovanie motocyklov Indian... teda pokus

Pokus o testovanie motocyklov Indian vo Zvolene . Dohodnuté po telefóne a zarezervované. Ráno vyrážam smer Zvolen aj napriek nie zrovna ideálnemu počasu (7°C + mokro). Po príchode do ZV ma však čaká nemilé prekvapenie, k

Uskutečněno: 20.04.2024
  • 85941km celkovo / 10390km moje

Dnešný výjazd smerom na Zuberec s novou partiou bol veľmi príjemnou zmenou. Cesta z MT - poza Ružomberok - na Liskovú, Bešeňovú, Liptovské Matiašovce a smerom na Zuberec bola až na kopec štrku ideálna. V zátačkach na Zub

Uskutečněno: 14.04.2024