Yamaha TDM 900 (2004)

Vlastník MuslimZkarlovic
Vloženo 15.1.2022
Aktualizováno 5.7.2023

První kilometry v sedle

Vloženo: 05.07.2022, Uskutečněno: 05.07.2022, Stav tachometru: 36790 km, Zhlédnuto: 23x

Po koupi byly první na řadě nové pneu, vyhrály Pirelli Angel GT dopředu i dozadu, potom olej + filtr a nové svíce, taky nová náplň chladiče a nová brzdovka. Potom zase dlouhé stání a pocukávání po garáži, než byly hotové noty. První jízda byla jen kousek na Mnichovice sám, pak už skoro vše ve dvou s batůžkem, byl jsem docela zvědav na jízdní vlastnosti ve dvou, a musím uznat že pro můj styl jízdy naprostá pohodička, podvozek stále dle továrního nastavení. Batůžek si trochu stěžuje na poskakování, tak možná zkusím poladit odskok a snížit tvrdost, protože 99% cest jezdíme ve 2. Výkonově bohatě dostačující i ve dvou, já 93 kg a batůžek 75 kg, táhne jak ďábel, pod 3 tisíce samozřejmě cuká, ale to je u dvouválce normálka, cestovní tempo mám okolo 3500 - 4000, když potřebuju zabrat tak podřadím abych byl okolo 5000 a vystřelí jak raketa. Už jsem zakusil i první kurevský liják (už vím, co znamená být mokrý až na kost), pneu musím pochválit i v takové průtrži fungovaly naprosto skvěle, ale jsou nové, tak to se asi dá čekat. Ponaučení pro jezdce, bez nepromoku v kufru nikam nejezdi, na příští sezónu goretexové rukavice a boty… :D S batůžkem jsme se shodli, že asi necháme přešít sedlo a dáme gelové vložky, teď už po 150 km docela bolí zádel, ale třeba si časem zvyknem… Plánuju ještě velký kufr SHAD SH59X na 2 enduro přilby, na příští sezónu i boční kufry, ideálně taky od SHAD, ale nevím, jestli seženu montážní sadu na TDM, kdyžtak GIVI.