Jawa 250/559 panelka (1964)

Vlastník trabantista05
Vloženo 12.10.2020
Aktualizováno 3.12.2020

Konečně panelka, tedy perakokyvackopanelka

První dojmy - Super svezení, má první motorka je 640 a srovnání s kejvarnou je nepoměr. U mě vítězí ještě socialisticka jawka

Motorku bych doporučil pro - Nenáročný, rozumný a inteligentní člověk který ví že jawa je motorka s duší a srdcem.

Doplňky na motorce - Atlasy, hrazdička, obě zrcadla, kastliky z péra, vršek masky z kývačky, zvedly laufy, držák na olej,

Snil jsem o ní už od 12 let.
Tatík mi vyprávěl že měl 353 a co všechno s ní zažil. Např kousnutí motoru po vybrusu ve 115 kmh. :)
A konečně letos se postestilo. Věděl jsem o ní již v loni ale bývalý majitel ji prodat nechtěl. Ale rozmyslel se to. A já se na ni jel podívat. Stala v garáži cca 7 let. Musel jsemjl ji tlačit asi 3 kilometry. Ale byla doma.
Hned ten den jsem koupil Aku a benzín. Vypustil nádrž, nalil palivo zapojil Aku a otočil klíčkem. Chvíli spapal a chytla. Miluji když něco dlouho stojí bez povšimnutí a najednou ožije
. Již jsem takhle probudil nemálo pionýrů a trabantu.
No nic, zdravím všechny jaware, ať vám to jezdí. Ahoj

trabantista05
trabantista05 napsal 05.12.20 v 16:34

Navíc, pes který štěká, nekouše. Takže pokud jste takový renovator, tak klobouk dolů. Ale většinou kdo hodně mluví. Umí prd.

trabantista05
trabantista05 napsal 05.12.20 v 16:31

Cmiral. Prosím vás. Proč se rozčilovat. Já jsem mladej čurak. Je mi 21. Jsem rád že jsem tuhle motorku vůbec sehnal. Snažím se jí dát tak nějak podle svého vkusu dohromady. A bastl? Zázrak je vůbec že je to na papírech a jede to. (dost dobře).
A mě se dost líbí tak jak je. A mimochodem otočí se za ní víc lidí než za originálem.

Targus
Targus napsal 03.12.20 v 12:10

Vidím, žes přidal něco málo foteček...

Fajnový strojek!

Motorka je o emocích, o ničem jiném!

cmiral
cmiral napsal 03.12.20 v 08:48

Jawatar jouda si ty. Poskládat si bastl umí každý nýmand, na ty nenáviděné leštěnky totiž už každý nemá. Já mám jak patinovky tak ty hnusný leštěnky za kterými se každý otočí a baví mě znovu postavit podokapové vraky do původního stavu. Závist ke kurevstvo, jawajantare, už jsem se s ní setkal , ztráta nějaké jako hodnoty mě nezajímá, je to moje věc .

Nicméně dal jsem 10 tak se do mě NESER, tečka

jawatar
jawatar napsal 23.11.20 v 11:16 10b.

Lak mi udělá profi lakýra,motor Franta od vedle,kabeláž si koupím hotovou,kola a výfuky seženu(lesk blesk),vše přelešťené,nesmyslně přerenovované!Já to dám jen dohromady a pyšním se,jaký jsem borec.Lešťěnku postavím do kouta a seženu co nejvíc portálů,kde se pochlubit!
Cmiral-tak tohle dokáže kdejaký jouda!!!
Super chlape,takhle má vypadat radost na dvou kolech!!
Nezapomeň,že leštěnky strácí na hodnotě právě ve chvíly,kdy se rozhodneš ji renovovat!!!