Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník rudach
Vloženo 17.10.2019
Aktualizováno 28.11.2019

Cestovní enduro ve střední váhové kategorii s poměrně slušným podvozkem a elektroniku zastupuje celé jedno tlačítko "ABS offroad ON/OFF"

Motorka koupena od Yamaha Chomutov

První dojmy - Poměrně vysoká motorka (měřím 189cm a je to akorat) s dlouhým rozvorem (skoro 1,6m), 21" kolo vpředu a 18" vzadu, dlouhé zdvihy a bez elektroniky. To znamená, že na rozdíl od GS jí musím fakt řídit :) Tak se to aspoň naučim

Doplňky na motorce - Sedlo Rally
Vyhřívané rukojeti
Kryt řetězu
Centrální stojan
Padáky

Léta letoucí hledám a zkouším něco do tandemu ke GS, protože je mi líto ho furt válet v offroadu. Nakonec jsem se rozhodl pro Tenere 700. Jednak je o 50kg lehčí a o 50% levnější :).

Už toho bylo hodně napsáno, tak trošku jinak…

Většina uživatelů evropských strojů říká že „japonské motorky nemají charakter“ (moc tomu nerozumím, protože motorkáři by měli držet při sobě a hate nechat na lidech co nezvednou prdel od počítače) Nicméně jestli to znamená, že motor naskočí ihned po stisknutí starteru, že na volnoběh neslyšíte žádné kolísání otáček a převodovka je chirurgicky přesná, pak se bez charakteru asi obejdu.
Co se týká výkonu, tak 54kW je v tomto případě prostě dostačující. Legendární motor z MT-07 (upravený pro Tenere) zabírá hezky odspoda a bez velkých výkyvů vás dovede až na hranici omezovače. Momentálně mám vlastně výkonu víc než potřebuji, protože velikost rozvoru a kol mi dává v zatáčkách zabrat, člověk musí trošku pracovat, aby Tenere jela kam má. Na druhou stranu v off roadu, se toto obrátí v jasný benefit a výkon motoru opět převyšuje moje dovednosti.
Jediné co sem ladil byl zadní tlumič. Přeci jen to Japonci staví na 80kg a tak šla o 6 kliknutí nahoru.
Na Tenere mě nejvíce baví ta jednoduchost a přímočarost. Úzká motorka na dojíždění do práce nebo na cestu kolem světa. Nicméně až časem uvidíme jak to bude s kvalitou při cestování za nějakou tou šotolinou a příští rok snad 8000 km dlouhý test na Bajkal.

hans1978
hans1978 napsal 24.11.19 v 10:10 10b.

Teda, koukám a chápu, malá tenerka je moc krásná, tak ať slouží a hlavně ať ti splní, co od ni cekas. Mnoho zábavných km v offu i mimo nej přeji

Jenik789
Jenik789 napsal 06.11.19 v 15:34 10b.

Taky by se mi libila

Martin1042
Martin1042 napsal 26.10.19 v 11:09 10b.

Ať slouží Je to fešanda Budu sledovat profil, Bajkal mám v plánu 2021, tak se těším na tvé postřehy. Hodně štěstí

Brukev
Brukev napsal 19.10.19 v 07:27 10b.

Mě se líbí ta garáž , ideálně třeba GS + nějaký nahač ... mě by asi bylo líto jet na Bajkal na Tenerce a nechat GS doma ... i když to úplně chápu.. .
Jinak já měl i japonsky i evropský stroje a každá motorka byla v něčem výjimečná

Animals21
Animals21 napsal 17.10.19 v 12:43 10b.

Pěkný