KTM 690 SM (2007)

Vlastník voTTe
Vloženo 27.9.2019
Aktualizováno 17.9.2021

Vloženo: 02.10.2019, Uskutečněno: 28.05.2019, Stav tachometru: 19300 km, Zhlédnuto: 18x

Po 690 jsem pokukoval dlouho. Ne a ne se do toho ale rozhoupat, říkal jsem si, jak to proti DR-Z bude těžký a že mě ten nárůst váhy bude štvát...říkal jsem si to, aniž bych se na ní ale kdy projel, prostě jsem si to nějak vsugeroval a přestože se mi ta motorka líbila, nikdy jsem ji nezkusil...no, takže jednoho krásnýho dne jsem byl u kamaráda na Moravě a přítelkyně!!! (Díky Simčo! :)) najela na motoinzerci a že se na tom prostě musim projet, že už mě nebude poslouchat, jak o tom pořád jenom dokola žvanim :D Našli jsme dvě, jednu v Brně a jednu ve Zlíně.

Volali jsme tedy na brněnskou, že bychom se rádi přijeli podívat a ať majitel motorku nechá studenou. Přijeli jsme šli se podívat. Motorka měla ohnutý řidítka a podřený plasty na jedný straně. To by mi zas tolik nevadilo, není to nic, co bych si nevyměnil. Co mě ale odradilo bylo bouchání z pravé strany motorky po jejím nastartování. Prodejce na místě navrhoval, že dá i moto do servisu a zaplatí opravu, nebo že mi poskytne slevu na místě. Už mu vedle stálo SMC-R, takže se chtěl SMka asi rychle zbavit :) Na to jsem ale přistoupit nechtěl, takže jsme poděkovali a rozloučili se.

Druhé SMko stálo ve Zlíně a když jsme volali majiteli, byl na rodinné oslavě (byla sobota po obědě). Přesto byl ale velmi ochotný, domluvili jsme si čas a setkali se u něho a na motorku koukli. Na první pohled v mnohem lepším stavu, než ta brněnská, přitom za stejné peníze. Majitel sympaťák, prý na ní moc nenajezdil, že prý má hodně práce na baráku a že víc jezdí na traktůrku a seká a podobný věci :D Motorka prý půl roku nejezdila, jen dobil baterku, otřel ji, nahodil inzerát a čekal. Inzerát byl na motoinzerci víc než měsíc, tak jsme se ptali, jakto, že ji ještě má...No a prý všichni jen volali a pak nakonec nikdo nepřijel. No nic, zkusili jsme ji nastartovat. Nastartovala na brnk a šla krásně potichu, resp. s typickým KTM zvukem z motoru :))) O motorce jsme skvěle pokecali, celkově na ní prý najel jen cca 2 000 kilometrů, prostě nebyl čas. Vše krásně čisté a připravené, to se mi líbí... Jel jsem se projet a vrátil se s nefalšovaným rohlíkem od ucha k uchu, že si ji vezmu. Papíry neměl připravené, takže jsme dostali panáka slivovice (ať žije moravská pohostinnost :)), že to půjde k sousedům vytisknout. Další 2-3 hoďky jsme řešili papíry a kecali. Jakmile jsme měli všechno vyřešený a mohli zase řídit, odjeli jsme i s motorkou.

• KN filtr a nový výfuk od RP tuning

Už mi to nedalo a rozhodl jsem se aliexpresovič lauf, se kterým jsem motorku koupil, vyměnit za něco, co bude pořádně fungovat. Udělal jsem si teda malou rešerši, co je na mojí kačenu k dispozici. Nakonec jsem zvolil RP

Vloženo: 12.10.2020
    Uskutečněno: 05.08.2020
  • Nová spojka, svíčka, vata ve výfuku

Spojka už byla trochu na odchodu a přišel čas ji vyměnit. Objednal jsem nové ji komplet - lamely, plechy a pružiny a dal se do toho. Aby bylo možné vyšroubovat všechny šroubky víka spojky, museli jsme i hýbat svodem, ale

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.10.2019
    Uskutečněno: 02.10.2019
  • Výměna palivového čerpadla

Jednoho krásného dne jsem po práci přišel na parking k motorce, naskočila na pár vteřin, zdechla a pak už se mi ji nastartovat nepodařilo...Doufal jsem, že to bude třeba jen pojistka, ale bohužel, bylo to palivové čerpad

Typ: Oprava
    Vloženo: 02.10.2019