BMW F 650 GS (2004)

Vloženo 10.6.2007
Aktualizováno 1.2.2016

Vloženo: 06.12.2015, Uskutečněno: 05.12.2015, Zhlédnuto: 2x

9:00 hodin, sobota ráno a vnější teplota je 35,5 stupňů,
Rozhodl jsem se vyzkoušet model BMW F 800 GT. Jezdim na F 650 GS uz 10 let a začal jsem přemýšlet, že je čas na nejakou to změnu, změnu na „touring“.

Otázka pro mě vždycky byla výška sedadla, která se dá snadno přizpůsobit na F 800 GT vzhledem k tomu, ze BMW nabízí výběr ze 4 různých výšek sedadel. Vybral jsem si 785mm, což odpovídalo posezu, který jsem namontoval na F 650 GS.

Některé technické údaje pro srovnání:
F 800 GT – 2015 modelu F 650 GS - 2004 modelu
Rozměr pneumatik (přední/zadní)
120/70 ZR 17-180/55 ZR 17 100/90 x 19 – 130/80-17
Výška sedadla 785mm 780mm

Pocity po jízdě:
- Jiný posez znamená mít zvednutý kolena, lze to změnit namontováním snížených stupaček a tak zmenšit ůhel skrčení nohy,
- Můj problém s bolesti v kříži by mohl být vyřešen díky jinému posezu (mírně vpřed), který skutečně podporuje záda lépe, než jsem očekával,
- Motor běží lépe v porovnání s GS jednoválcem,
- Silné brzdy, výhodou je dvojitý přední disk,
- Rozhodně nižší těžiště činí manévrovatelnost GT mnohem lepší v nižší rychlosti, například při otáčení, v parkovištích, atd
- S řazením v nízkých otáčkách je motor trochu rozhazenej, ale postaven tak, aby se udržoval ve vysokých otáčkách, což udělá lepší pocit z jízdy,
- Já bych změnil polohu tlačítka klaksonu na řídítkach, človek nevyhnutelně na něj zatlací palcem když chce zapnout ukazatele směru,
- Viděl jsem, že si nekteří stěžují na vibrace v řídítkách, ale to je něco, co se musí blíže prozkoumat, GS má vice gumy na rukojetích, a proto ten pocit může být různy.

Celkově:
- Já vím, že jsem srovnával jablka s hruškama, ale:
- Mám pocit, že někdo, kdo v současnosti jezdí na F 650 GS a zkusí jízdu na F 800 GT nebude chtít znova sednout na GS,
- Poté, co jsem vrátil GT a skočil zpět na můj GS jsem měl pocit že chůze by byla rychlejší, motor nemá žádnou sílu, brzdy jsou k ničemu a sezení mi způsobuje zase problémy s mými zády,
- Není divu, že „dealers“mermomocí chtějí, aby ses projel na nový motorce.

Wildaja (44) napsal 12.12.2015 v 09:33

Tak to Ti držím Charliee pěsti a měl bys začít s pročítáním a recenzemi o motorkách už teď. Pokud nemáš ovšem jasnou představu co hodláš krotit v Nové ...aspoň pro nás - motosezóně [lol . Ale, šak uvidíš , člověk míní, osud mění . Hlavně jezdi na pohodu .

Charliee (0) napsal 07.12.2015 v 19:16

Ano, byl jsem lapen. A vypada to, ze na konci ledna budu muset udelat nejakej ten "deal" , a koupit novou motorku.

jarolim (138) napsal 07.12.2015 v 16:41

Dobře Wildaja

Wildaja (44) napsal 07.12.2015 v 16:20

Parádně jsi popsal obě motorky ... při rozhodování koupě jiné moto-krásky , je to ovšem potřeba a jak vidím i Ty jsi lapen do sítě zvané "s jídlem roste chuť". Já jsem takhle okusila silnější moto stejně jako Ty a pak už každá jízda na mojí první, byla opravdu - divná , vše bylo pomalé a nešikovné. Posed, zrcátka, zrychlení .. prostě pocit potřeby na změnu, byl už k nevydržení a tak mám jinou. Větší, silnější, hezčí a kdo má na to jiný názor ??? je mi to fuk .
Je fajn, že máš tuhle zkušenost. Motorka je to opravdu pěkná a tvůj popis hodnocení jí dal spoustu kladných bodů. A o tom to je ... vědět do čeho bys chtěl investovat své cenné peníze i zkušenosti. To neplatí při první moto ... ta je vždycky jedinečná, už jen pro to, že se na ní vše učíš .

jarolim (138) napsal 06.12.2015 v 22:58

je to krasavice. V Alpach jsem potkal hned dve takhle pekne bile.

• Tak to prislo ... prodej...

Po dvou mesicnim premyslenim jsem se rozhodl svoje oblibene koniky prodat a zacit se pripravovat na koupy neceho vice cestovniho. (y) A kdyz mluvim o pripravovani se, tak uz jsem se vlastne i celkem rozhodl... :-DD ...B

Typ: Prodej
    Vloženo: 19.01.2016
    Uskutečněno: 19.01.2016
  • Nejdulezitejsi podnik v roce, kteryho se clovek musi zu

Toy Run 2015. :-DD Cílem je uspořádat veřejnou akci na oslavu motorkaření se silným zaměřením na pomoc dětem z rodin v nouzi během vánočního období. Tradičně je vybrán St Vincent de Paul jako příjemce tisíce hraček a

Vloženo: 14.12.2015
    Uskutečněno: 13.12.2015
  • Projizdka kolem Murray river

Perfektni den na vypadnuti z baraku a na najeti nejakych tech kilometru. Nakonec jsem zkoncil po sesti hodinach s 286km. Tentokrat jsem trasu zkombinoval s misty, kde jsem jeste nebyl, a nelitoval jsem. :-DD (y) Víc

Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015