Anketa Křišťálová Lupa 2019: Podpořte nás a hlasujte pro web Motorkáři.cz v kategorii Zájmové weby.

Ducati Hypermotard 1100/1100S (2007)

Vlastník martKTM
Vloženo 17.6.2019
Aktualizováno 17.6.2019

Z GT už je člen rodiny a zestárne se mnou, tak jsem ji pořídil sestřičku (na rok, dva, pak se uvidí)

První dojmy - Na svůj věk a kilometry (skoro 30 tis.) moc pěkný originál stav, což je u Hypermotardu docela vzácnost. Taky po něm už nějaký pátek koukám a tohle byl první, opravdu pěkný model S.

Doplňky na motorce - otevřený kryt spojky Ducati Performance, potítka na nádobky, karbonové kryty řetězu a trocha bižuterie od CNC Racing

Servis: před sezonou běžná kontrola, výměna oleje a filtru, jinak nebylo co řešit

První jízda: dle očekávání - super ovladatelnost, perfektní brzdy na jeden prst, akcelerace, podvozek dobře filtruje český silnice, randál od spojky (ten mi chybí na gétéčku).
Na rychlost to moc není. Při posedu hodně vepředu do toho jdete fakt prsama a navíc jezdím s motokrosovou helmou. V mém věku už je důležitější styl než rychlost .

Druhá jízda: cca 350km, vedro přes 30, takže jen tričko a kraťasy, krajinkářský tempo kolem stovečky po okreskách. Při tomhle stylu jízdy mě zaskočila spotřeba.
Od plný do plný, po ujetí 207km, dotankováno 8,4 litru! Za tak málo nejezdila kdysi dávno ani moje firemní "sociáldiesel" Fabia.