Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Skútr výlet do okolí.

Vloženo: 26.05.2019, Uskutečněno: 25.05.2019, Stav tachometru: 2228 km, Zhlédnuto: 15x

Sobota dne 25.5.2019. Příznivá předpověď počasí. Teplota kolem + 18 st.C, později odpoledne oteplení.
Místo setkání v obci Bílá v 11:15 hodin na parkovišti.
Jedeme po silnici č. 484 na Konečnou, kde byl dříve hraniční přechod na Slovensko.
Pokračujeme do obce Korňa, kde se zastavujeme u repliky větrného mlýna a posléze u ropného pramene.
Dále pokračujeme poklidnou jízdou do Turzovky. Odbočujeme směr Čadca po
silnici č. 487. Cesta ubíhá přes vesnice takže není moc rychlá. V Čadci odbočujeme vlevo směr Svrčinovec po silnici č. 11. až na hraniční přechod Mosty u Jablunkova.
U čerpací stanice odbočujeme směr obec Hrčava. Cesta ubíhá pomalu, jede se lesem, silnice je místy mokrá, v zatáčkách se občas vyskytne štěrk, který nanesla na silnici voda, když v minulých dnech pršelo.
Na Hrčavě parkujeme u nového příjemného občerstvení s přímým výhledem na most Valy na Kysucké dálnici D3. Který svou výškou 84 m je nejvyšším mostem na Slovensku ale i ve střední Evropě.
U občerstvení parkujeme naše Hondy PCX125 a odcházíme po žluté turistické značce na Trojmezí CZ/SK/PL. Občerstvení je zde zavřeno.
Dřevěný most na území SK je stále neopravený. Pořidíme památeční foto a odcházíme zpět k zaparkovaným skútrum, kde si dopřejeme občerstvení a posezení na terase s výhledem na most Valy, který přemosťuje údolí Gorilova potoka. Rozloučíme se s příjemnou obsluhou a odjíždíme k dřevěnému kostelu na Hrčavě. Pokračujeme na hraniční přechod Hrčava/Jaworzynka. Pokračujeme přes obec Jaworzynka na hraniční přechod Bukovec/Jasnowice. kde se nachází malé parkoviště a malý obchůdek s potravinami.
Sjíždíme do obce Písek a posléze do Jablunkova. Odbočujeme na silnici č. 474 a pokračujeme na kruhový objezd, který projedeme a na následující křižovatce odbočujeme směr obec Bocanovice. Jedeme po silničce do Milíkova a pokračujeme do obce Karpentná. Silnici pod horama jedeme na Guty, kde dříve stál překrásný dřevěný kostel.
Následně přes Smilovice jedeme do Komorní Lhotky, přes Vyšní Lhoty, Pražmo až do Frýdlantu nad Ostravicí.
Na silnici č. 56 u Benziny zastavujeme, tankujeme a diskutujeme.
Spotřeba u Hondy PCX 125 ukazuje 1.5 l na sto km. Dle tankování do plna to vychází na 1.6 l na sto km. Řekl bych, že ukazatel spotřeby nekecá. Je pravda, že po těch zmíněných silnicích jsme nemohli jét vysokou rychlosti. Rychlost se pohybovala od 40 km do 70 km v hodině.
Výletu se zúčastnily dvě stejné Hondy PCX 125 ccm.
Důležité je, že jsme dojeli ve zdraví domů a s výletem jsme spokojeni.
Chyběl nám jen další kolega skútrista, který se nemohl zúčastnit, který také vlastní Hondu PCX 125 ccm.
Hezký den všem. Zdeněk

Milan1963 (273) napsal 26.05.2019 v 12:09

Pěkné, zvlášt' trojmezí má kouzlo, byl jsem tam , ale autem, před lety...

• Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023
  • Nedělní vyjížďka.

Dobrý den motorkáři. Díky krásnému teplému počasí jsme se rozhodli, že vyjedeme do okolí Nového Jičína konkrétně na zříceninu hradu Starý Jičín. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města

Vloženo: 16.08.2023
    Uskutečněno: 13.08.2023
  • Krásy v okolí vodních nádrží.

Dobrý den motorkáři. Po delší době zase vyjíždí naše skupina skútristů na vyjížďky po našem krásném kraji. Dali jsme si sraz na benzínové pumpě ve Frýdlantě nad Ostravici. Po 20 minutové diskuzi a kávičce jsme vyjeli smě

Vloženo: 19.07.2023
    Uskutečněno: 19.07.2023