Honda NC 750X (2018)

Vlastník Hunyady
Vloženo 16.2.2019
Aktualizováno 23.3.2019

První opravdu delší vyjížďka

Vloženo: 31.03.2019, Uskutečněno: 30.03.2019, Stav tachometru: 830 km, Zhlédnuto: 20x

Protože mě v úterý čeká první garančka po 1000 km a v pátek na tachometru svítilo 502 km, vyjel jsem v sobotu na větší jízdu. Najel jsem 330 km, užil si jak cestování po dálnici, okresky i serpentiny. Byl to fajn den.
Jinak poznatky (a připomínám, že jde o poznatky někoho, kdo na ni přešel ze 125 skútru) jsou pozitivní. S motorem se dá jezdit od 2000 otáček, to si jen tak bublá. Jinak pro klidnou jízdu je optimální rozsah 2-4 tisíce. Kousek od nás je kopec Mohelničák, který s autem s benzínovým dvoulitrem jezdím na 4 ku. NC jelo na 6, a zrychlovalo. Až nahoře jsem kvůli zatáčkám řadil 5 ku.
Spotřeba je pořád stejná- 3,5 litru a to jsem jel na své poměry rychle - obce předpisově, okresky 100-110, dálnici 120-130. Palubní počítač jde přesně - podle dotankování je spotřeba 3,53.
Už si sedly i brzdy, zadní už taky brzdí. V malinké rychlosti jsem na ni schválně dupl, až seplo ABS. Byl jsem zvědavý, je to moje první motorka s ABS. Takže funguje, ale při normální jízdě do brzdění necvaká.
Jo a zadek mě už tolik nebolí. Asi si na sedlo přeci jen zvyknu. V úterý jedu na garančku, napíšu co a jak a za kolik.

• Srážka se zajícem

Při včerejší vyjížďce mi ve stovce vběhl pod přední kolo zajíc. Naštěstí jsem se udržel na motorce, ale strach jsem měl, to jo a taky štěstí. Po chvíli jsem zastavil, abych obhlédl škody. Na levé straně přední vidlice by

Typ: Havárie
    Vloženo: 09.06.2019
    Uskutečněno: 09.06.2019
  • Montáž držáku kufru.

Z předchozího vozítka- Hondy PCX mi zůstal kufr Kappa K46NTL. Objednal jsem od Kappy držák a plotnu Monolock. Včera bylo nic moc počasí, tak došlo na montáž držáku. Montáž je asi na hodinu, zvládne ji i méně zručný člově

Vloženo: 05.05.2019
    Uskutečněno: 04.05.2019
  • 1. Garanční prohlídka

Dnes jsem se vydal na první garančku po 1000 km. Cesta nebyla nic moc, foukal docela nepříjemný vítr v poryvech, takže radost z jízdy se nekonala. Do servisu jsem přijel hodinu před objednaným termínem a i když byl servi

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.04.2019