Anketa Křišťálová Lupa 2019: Podpořte nás a hlasujte pro web Motorkáři.cz v kategorii Zájmové weby.

Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník majky72
Vloženo 2.5.2018
Aktualizováno 14.8.2018

Route sixty six - 8.11. až 11.11.2018

Vloženo: 11.11.2018, Uskutečněno: 10.11.2018, Zhlédnuto: 236x

No tak som si povedal na začiatku týždňa že ak to počasie vydrží chcelo by to ešte nejaký trip a keďže sa počasie rozhodlo tak ako sa rozhodlo a ja som už bol navnadený tak som sa na to dal a že som chcel mať nejaký ciel tak som si ho vybral tak že nebol na jednom konkrétnom mieste ale ťahal sa od Maďarských po Poľské hranice a prechádzal naprieč naším malým ale krásnym Slovenskom. Čo takto dať si cestu ciest. A vôbec nevadí že len tú slovenskú, aj tak zaujímavú ;) .
Takže vo štvrtok podvečer vlastne už sa tmy po práci presun do Kolárova k bratovi.
V piatok iba po Kolárove a inak sa troška bavkať z vŕtačkou a polystyrénom :D
V sobotu potom o 8:00 vyrážam, ráno je slnečno cca 8°C, ale čím bližšie som Šahám tým je veternejšie, zamračenejšie a v Šahách je už len 6,5°C vetrisko taký že lietam po ceste a aby toho nebolo málo tak sa pridáva aj hmla. Prechádzam hraničnú čiaru, otáčam sa nabieham na nultý kilometer šesťdesiat šestky, povinná foto pri označený cesty (je fakt pekná štýlová) a idem natankovať a dať si kafčo na zahriatie, vyzerá to dosť blbo :( tak si hovorím no čo som tu idem smer Zvolen a ak to bude takto ďalej niekde to stočím na západ a frčím domov. Hneď za Šahámi ma prekvapuje slnko, cesta je od začiatku super baví ma sú tu tiahle zatáčky svištím si to stovečkou a je to hlavne o jazde. Pred Zvolenom sa síce zatiahne a ja dokonca na chvíľku strácam 66 ktorá sa zlúči z rýchlostnou cestou ale už sa teším na prameň Hrona a Vernár a panorámu Tatier takže som rozhodnutý to nevzdať medzi tým sa aj oteplilo. Robím ešte zástavku za Banskou Bystricou u predošlého majiteľa Transky, páči sa mu ako som ju vymazlil :) . No a už to letím popod Nízke Tatry, míňam Brezno, Heľpu, Telgárt. Vyčasuje sa, prameň Hrona, sedlo Besník, Vernárske sedlo a Tatry sa mi ukazujú vo svojej neskorej jesennej slnkom zaliatej podobe. V Poprade je prekvapivo okolo 15°C, to som naozaj nečakal. Uháňam na Spišskú Belú, čas mám výborný a tak si hovorím že možno by som to dal aj poza Tatry na Oravu a keď už budem tam po diaľnici už to môžem potiahnuť aj v noci a nad ránom som v Novom Meste nad Váhom. V Kežmarku a hlavne v Belej sa ale zamotávam. Hmm, no nostalgia ma premohla. Predsa len tú Spišskú Belú aj keď sú to už roky, stále mám tak nejak v kútiku srdca uhniezdenú ;) . Za Belou zapadá slnko a teplota okamžite padá tak o 5°C dolu. V Ždiari je už len 3,6°C a aj keď je len 16:00 je šero. V poriadku dnešný "vytúžený" ciel som dosiahol, nieje sa kam ponáhľať. V potravinách kupujem niečo málo na raňajky. Oproti je penzión ale nemajú ešte otvorené, idem ďalej hore dedinou. Ďalšie ubytko je plné, nevadí je tu toho dosť na výber. Zrazu zbadám malú tabuľku z názvom Maťko a Kubko, moji obľúbený večerníčkový hrdinovia :D . Je to niekam do uličky, riadny stupák. Toto musí vyjsť ;) , no a aj vyšlo. Mám izbu za 11 eur a transka si chrní pekne v garáži. A je to cca 500 metrov od reštaurácie. Bryndzové halušky a Budejovická štrnástka po celom dni padli fantasticky ;) . No vlastne tie štrnástky padli dve ale čo, ved predsa treba bojovať proti dehydratácii no nie :D .
Ráno v stávam o šiestej a je hmla tak ťahám v posteli do 7:00 :) . Dávam raňajky a z hmly sa začínajú vynárať vrcholky Belianskych Tatier. Je čas vyraziť na druhý a posledný deň tripu. Teplota atakuje 2°C, ale svieti slnko tak je pohoda a hory navôkol sú úchvatné tak ma to naozaj baví. Poľsko klasika kopec aut. Zakopané - kolóny. Ide sa dáky bežecký maratón tak policajti odkláňajú dopravu, ďalej dedina na dedine. Tesne pred vjazdom na Slovensko na kraji poľskej obce Chocholówo objavujem opustený obhorený skokanský mostík, ako rozhľadňa poslúžil perfektne ;) . Na Slovenku konečne dávam kafe a potom švihám k Oravskej priehrade. Tesne nad nou sa nechávam zlákať parádnou šotolinkou a tabuľkou kaplnka. Šotolinka bola skvostná, kaplnka taký ten normál domček. Problém bol že na nachádzala na dolnom konci lúky a cesta k nej viedla pod les takže v tieni a s takým tým slizkým blatíčkom :D . Takže ako som sa vracal naspäť od kaplnky ucítil som ako mi zadné kolo ubieha dolu svahom, tak som opatrne pridal plyn no a už neutekalo dolu ale rovno sa rozbehlo okolo mňa a ja som si to žuchol ako vrece zemiakov aj z transkou pekne do toho slizkého blatíčka :D . Takže trochu si zaposilovať. Opraviť zlomený blaster, teda skôr ho pripevniť aby aspoň nejako držal a dávaj ho kade ľahšie. Kade ľahšie znamenalo Oravská Lesná - Krásno nad Kysucou tam dávam kafe a doplňujem Transke nádrž a už len čo to dá smer Žilina. Tú obchádzam diaľnicou z ktorej zbieham až pri Novom Meste na Váhom. Ide sa na domácu večeru ;) . Odtiaľ už "len" známa trasa popod malé Karpaty, cez Bukovú na Záhorie a som zasa v Devínskej Novej Vsi.
Za dva a štvrť dňa som dal krásnych "Slovenských" 870 km, vlastne by sa dalo povedať už po sezóne a možno aj preto to bolo také úžasné a fakt som si to neskutočne užíval, tak dúfam že sa tá tohoročná sezóna ešte neskončí. Veď taký decembrový trip by mohla byť tiež vcelku prdel :D :D :D