Honda XRV 750 Africa Twin (1998)

Vlastník bonup
Vloženo 6.8.2017
Aktualizováno 15.5.2021

Vloženo: 08.01.2019, Uskutečněno: 26.07.2018, Stav tachometru: 18500 km, Zhlédnuto: 15x

Tak jsem to v červenci v Radotíně pod podjezdem položil. Jel jsem z Černošic a není tam moc vidět, stála tam kolona na červenou a já to probrzdil - navíc bylo po dešti snad jediná bouřka to léto. Rychlost kolem 40-50km/h, ale bolelo to dva měsíce, naražená žebra a spadla mi na nohu tak pohmožděný nárt. Už není bez poskrvnky, sice jen odřená, ulomené zrcátko, ohnutý blinkr, a od ohléno nosiče kufrů promáčklinka na výfuku, ale jinak nic. Vyměnil jsem hned ty staré pneu za nová (ačkoli bych asi probrzdil i na novejch) a hned ten den někdy konec záři jsem zase svojí chybou nyní v podstatě ve stoje probrzdil zase i na novejch gumách, já zůstal stát ale motorka lehla. Motorce se nic nestalo mě se nic nestalo. Bohužel mám pošramocenou sebdůvěru. Asi zůstanu jen u veteránů ty brzděj jako s ABS rovnou tam jsem ještě neprobrzdil - sice tam kolo zablokuji, ale to se musím opravdu snažit.
Skoro jsem rozhodnutej jí prodat a koupit něco s ABS, já prostě na takovou velkou a vysokou mašinu nemám a zřejmě potřebuji nějakou tu elektroniku co mi pomůže.
Jinak neplatil jsem Hondě za opravy. Držák zrcátka co je integrovaný s nádržkou kapaliny a pumpou jsem si vytiskl na 3D tiskárně z ABS plastu. Na Thingiverse každý najde všechny detaily zároveň i vyvažovačku moto kol.
Volně k použití. https://www.thingiverse.com/bonup/designs
Kapotáž jsem jen odřízl poškrábané nálepky a rozleštil. Teď sice není z obou stran stejná, ale zase to nestálo nic a z bou stran najednou ji nikdo nevidí. Blikr šel narovnat bez problémů. Zrcátko se ani nerozbilo. Vše je na fotkách.
Do nového roku přeji všem hodně bez nehodových kilometrů.

PetNed (37) napsal 04.02.2019 v 15:18

Ahoj,
nechci ti radit, sám jsem začátečník (na cenduru). Když jsem si koupil Alpa, položil jsem ho asi po třech týdnech - měl jsem tam originální přední pružiny. Chlap mi nedal přednost a já už byl v rozjezdu. Stihnul jsem zastavit, ale šel jsem tak rychle s předkem dolů, že jsem nestihnul zareagovat a lehnul jsem. Podruhé jsem to položil o týden později, když jsem zastavil ve sklonu z kopce a zjistil jsem pozdě, že nedošlápnu.
Takže jsem si pořídil snížené sedlo, vyměnil pružiny za progresivní a hlavně vybavil moto funkčními padáky - aby mi chránily i plast. Ty tvoje padáky jsou celkem nízké. Další věc - vyměň si bustery. Ty originály chrání ruce proti chladu, ale nechrání motku když to položíš. Když jsem to položil na trati s těmi původními bustery, ohnul jsem brzdovou páku tak, že byla na výměnu. Koupil jsem si kvalitní bustery, které by ty moje učednické kroky měly přežít. Další věc sklápěcí zrcátka od Vicmy. Jsou levná, ale když přijedeš do terénu, nemusíš koukat za sebe. Prostě je sklopíš a neriskuješ zlomení. Ale nejdůležitější věc, kterou můžeše udělat je, to, že se přihlásíš do Enduroškoly, kde tě naučí si svou motorkou rozumět. Alespoň já to takhle mám. Na začátku sezóny jedu na kurz pro začátečníky. Chci jezdit v zahraničí po nezpevněných cestách, tak se to chci naučit. Měj se a směj se .

JiriBN (3) napsal 15.01.2019 v 15:00

Když tak koukni na tento držák:

• Novorční vyjížďka

Tak jsem si dnešek užil, dopoledne lyže. Po obědě šlofíček. Pak prvních 5km běhu a při tom mě svítící sluníčko nasměrovalo na motorku. Jak jsem doběh, hurá do motorkářského a 30km projížďka jak na jaře. Dokonce mi při je

Vloženo: 01.01.2018
    Uskutečněno: 01.01.2018
  • Nezvedl ksem ji.

Tak máme najeto 1500km. Nějaké šrámy už má taky. Dokud se na ní jede tak super. Jak se zastaví a kochá z míst kam jsem až v “terénu” vyjel. Je průšvih. Lehla mi, prostě jsem jí neudržel. Nejhorší je, že jsem ji nezvedl.

Vloženo: 09.11.2017
    Uskutečněno: 09.11.2017