Yamaha XV 1900 Raider (2009)

Vlastník Hillock007
Vloženo 4.4.2017
Aktualizováno 1.9.2020

Raider vs BMW R18

Vloženo: 04.05.2022, Uskutečněno: 04.05.2022, Zhlédnuto: 20x

Raidera sice už nemám ale ten pocit jak se s ním jezdí mám stále hluboko pod kůží...
V okamžiku kdy se objevily první fotky R18 jsem toužil se na ní jednou svézt a porovnat s Raiderem. A tak jsem v rámci Road show 2022 nelenil a jízdu na R18 si objednal.
Ty motorky jsou v rozměrech, váze, a výkonu v podstatě shodné. BMW má max kroutící moment posazený o něco výš a díky tomu se mi zdálo, že se dá líp využívat rozsah otáček a nenutí to člověka tak rychle řadit další rychlost. Co mi na Raiderovi vždy vadilo byla absence 6 (kolikrát jsem se ji nahledal a nenašel ). R18 se líp, díky jiné geometrii podvozku (a taky užší pneu na zadku 180 vs 210), skládá do zatáček. Někdy až moc ochotně oproti Raiderovi, takže jsem musel parkrát korigovat než jsem si na to zvykl.Takže dva plusy pro R18. A teď plusy pro Raidera: pohodlnější posez a cena (ale teď na mě vyskočila reklama, že BMW na splátky bez navýšení ). Těžká volba Šel bych do BMW ve variantě Clasic (ty zaštítovaný ála HD mě neberou), a přece jenom nová motorka je nová motorka.

• Padací rámy

V podstatě už od koupě jsem nosil v hlavě, že by nebylo špatné pořídit si originální padací rámy. Vzhledem k tomu, že mám kalifornskou verzi, je Raider vybaven "ekologickou" krabičkou co má zabraňovat odpařování benzínu

Vloženo: 19.06.2020
    Uskutečněno: 16.04.2020
  • Výpad na Ukrajinu

Prolog Podzim 2018. Cestu z pravidelně nepravidelného srazu naší třídy mám kousek společnou s Honzou. Vykládá mi o tom jak každý rok jezdí na Ukrajinu do Užhorodu a že by to rád příští rok zkusil na motorce no a jestl

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.09.2019
    Uskutečněno: 05.09.2019
    Tachometr: 22000km
  • Zadní pneu

Tak po jedné sezóně se Pirellka odporoučela do uhlíkového nebe. Podle recenzí a zkušeností ostatních majitelů Raiderů jsem se rozhod pro novou Avon Cobra Chrome. Tak uvidíme co vydrží, snad víc jak jednu sezónu. No a kd

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.08.2019