Jawa 250/559 panelka (1962)

Vlastník dvora2711
Vloženo 3.3.2017
Aktualizováno 21.4.2018

Našetřil jsem si, koupil jsem si a zrenovoval jsem ji :D

První dojmy - První dojmy ? Bohužel z jízdy ještě nevím, ale jen z pohledu mi to trhá srdce. Udělal jsem si radost a hlavně tátova 592 nebude osamotě.

Motorku bych doporučil pro - Jako malý jsem na jezdil u dědy na jiné jawě ( nevím typ) po lese a loukách. Teď bych si dal přes hubu. Je to klenot a ten by se měl opečovávat. Proto si myslím, že patří do rukou lidí, kteří je budou hýčkat

Motorku jsem koupil z důvodu, že jsem si chtěl udělat vlastní jawičku a nebrat ji tátovi. Byla to radost ji dávat dohromady. Hlavně je to ukázka jednoduchosti, ale zároveň kvality. Nesmrtelné stroje.

Sháněl jsem hlavně podle staré malé SPZ, kdy na motorce vypadá lépe, než ty dnešní plachty.

Popisovat jízdu ještě nemohu, protože jsem renovaci dokončil na zimu roku 2016. Ale vím, že tlumiče budou tuhá, tak to bude trošku drncavá jízda.

Do budoucna, až si zase něco našetřím, bych rád k ní dokoupil přívěsný vozík pav 40.

Tak jak jsem říkal, tak jsem i učinil. Koncem zimy 2018 jsem koupil pava 40 na gumovem odpružení (dal jsem přednost gumovému před pružinou, ale nebyla to sranda sehnat). Koupil jsem ho už již zrenovovaný a docela i zdařile. Chybělo mi jen tažné zarizeni , originál zásuvka, povolení od jawy a typový průkaz. To vše už mám a už jen jezdit a dělat si radost ☺

Mám najeto dnešním dnem 408 km. Je to málo protoze ji vytahují jen v opravdu krasne dny. Ale tem požitek z jízdy kdy se za vámi točí lidé, jak ukazují palec nahoru a jak na vás křičí jaka krasavice to je, je k nezaplacení.

Tento rok zvažuji už i některé srazy. Tak uvidíme.

68732
68732 napsal 21.04.18 v 19:26 10b.

pěkná souprava, takového výchozího stavu je radost renovovat, madlo dolakované

Paler
Paler napsal 06.04.17 v 01:33 10b.

Pěkná práce

bartikpeta
bartikpeta napsal 21.03.17 v 12:27 10b.

Zdařilá renovace

doucha
doucha napsal 10.03.17 v 08:37

Máš to krásný

čuník.
čuník. napsal 10.03.17 v 08:09 10b.

Krásná !!