Jawa 350/638 (1986)

Vloženo 7.9.2016
Aktualizováno 27.2.2017

Přípravy na velký trip

Vloženo: 08.12.2016, Uskutečněno: 08.12.2016, Zhlédnuto: 20x

Není to tak dlouho, co jsem se poznal s pár super lidma, se kterýma jsme se rozhodli vyjet na menší retro trip do Rumunska.
A to pro mou Jawičku přes zimní pauzu znamená jediné, přípravy, přípravy a zase přípravy.
Rozhodl jsem se přes zimu vyměnit veškeré (byť i jen trochu opotřebované části.) Poté jsem musel vyřešit problém z bagáží a nákupem veškerých dílů které by stálo za to vyměnit, či si vzít na 4000 km dlouho cestou s sebou. Zatím jsem v polovině příprav, stačil jsem vyměnit veškeré bowdeny, které si mimochodem motorka vozila od té doby co sjela v Týnci z výrobního pásu. Potom pakny jak u přední tak i zadní brzdy, sekundární řetěz i s celkem sežvýkanou rozetou. Dále jsme stihl vyměnit olej v tlumičích, který tam podle mně nebyl nikdy měněn i když oficiální příručka udává interval 5000km. Primární řetěz a spojkové lamely na mne stále čekají, společně s očistou a přetěsněním karburátoru. (mimochodem super věc d2442.htm ) Díly nakupuju u motojelinek.cz a musím vjádřit naprostou spokojenost, některé díly sice dražší některé ale zase levnější a co se týče jednání a rychlosti naprostá špička!

Bagáž na cestu jsem se rozhodl řešit cestou ústupků, hlavně aby to vyšlo co nejlevněji... a našel jsem toto , dva nepromokavé vaky na 40 litrů celkově 80litrů za necelých 1000kč. Vaky se zavěsí na sedlo a chytnou ke stupačkám a hurá na cestu!

Doufám že stihnu do odjezdu do Rumunska všechno připravit a že se společně s Jawoušem budeme hlásit z našich společných cest.

kuburak (0) napsal 10.12.2016 v 14:48

Ahoj, koukám že na fotce to vypadá, že brašny sedí na výfucích, ve skutečnosti jsou cca 4-5 čísel nad nima a podle mých informací by spodek vaků měl vydržet vysoké teploty... Tak doufejme... Ale díky za postřeh, také jsem se toho bál když jsem to kupoval.

milan1963 (273) napsal 09.12.2016 v 15:35

Nepropálíš ty vaky o výfuky ?

• Tour de Šumava

Krásná cca 800kilometrová cesta napříč doslova celou Šumavou. Byla půlka prázdnin a já se po měsíční brigádě v Jižních Čechách, kde jsem tahal, vozil, opravoval a půjčoval lodě na Lužnici, vrátil konečně domů. Čekal mne

Typ: Dovolená
    Uskutečněno: 15.09.2016
  • Konečně hotovo!

Konečně! Po dvou měsících "dlouhého" čekání, si mohu konečně jet pro hotovou motorku v cela novém slušivém kabátku. A musím říct, že se to Matesmotu opravdu povedlo. A teď hurááá domů.

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 15.09.2016
  • Koupě mojí lásky

Konečně jsem po hodinách hledání napříč internetem, našel tu pravou, zajímavé ale je, že nakonec ne přes internet. Motorku jsem koupil od tátovo kolegy za krásných 10 000kč. Nebyla pojízdná (asi špatná baterka) ale byla

Typ: Koupě
    Uskutečněno: 20.04.2016