Aprilia SR Max 300 (2016)

Vlastník TomProv
Vloženo 16.6.2016
Aktualizováno 22.9.2020

Vloženo: 03.08.2018, Uskutečněno: 16.07.2018, Stav tachometru: 17 km, Zhlédnuto: 42x

Při servisu v 10t. jsem si neohlídal provedení všech servisních úkonů,které předepisuje manuál. Tak se stalo, že se zapomnělo na 1. výměnu řemene a válečků. To jsem zjistil až při servisu v 15t. km. Servisman povídá, že mám štěstí, že mi to takovou dobu vydrželo...
Po výměně jsem absolvoval motovýlet Kolem hranic ČR/SR, celkově skoro 2t. km. Zážitky super, skútr šlapal jak hodinky, a to i při rychlých průjezdech zatáčkovitou tratí na Babě (kdo zná, pochopí). Ke konci výletu už začal skůtr trochu zlobit. Projevovalo se to tak, že po ubrání plynu místo aby se zařadila volnoběžka, byl variátor pořád v záběru, až do zastavení. Jenže tím, že byl pořád v záběru, tak vlastně nezastavil úplně, ale i bez plynu pořád popojížděl dopředu. Zastavit se dal jen zabržděním, ale to zase motor chcípl. Na plynulou jízdu to rozhodně nebylo, přesto jsem nějak dojel domů a pak hned do servisu. Tam se přišlo na závadu - ulomený kousek brzdového obložení ve variátoru, který se tam potuloval a zlobil.
Takže mám nyní najeto skoro 18t. km, spotřeba se ustálila na cca 4l/100km. Mohla by být i nižší, ale to bych musel zvolnit a to se mi zatím nechce

• Aprilka prodána

Smutné loučení, ale snad bude novému majiteli dělat ještě dlouho radost. Prodal jsem ji proto, že chci zkusit zase něco jiného, vždyť to znáte ;-)

Typ: Prodej
    Vloženo: 05.09.2020
    Uskutečněno: 05.09.2020
  • Najeto přes 23 000 km

Mám radost, že Aprilka jezdí jak má a nejsou s ní žádné problémy. Lítám na ní od jara do podzimu a když není náledí nebo ukrutná zima, tak i v zimě. Servis ve 20t. proběhl v pořádku a poprvé jsem měnil gumy. Šel jsem zas

Typ: Reportáž
    Vloženo: 05.06.2020
    Uskutečněno: 05.06.2020
  • Garanční prohlídka 1000 km

Tak jsem absolvoval 1. garanční prohlídku, která byla ve 1240 km. Z toho byla nejdražší samozřejmě práce - 1500.-. Celkem to bylo za 2500.-. Kvůli občasnému chcípnutí zahřátého motoru znovu poladili řídící jednotku a pro

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.07.2016