Yamaha YZF-R1 (2008)

Vlastník Teddy_NB
Vloženo 12.4.2016
Aktualizováno 12.6.2017

Vloženo: 05.09.2016, Uskutečněno: 22.08.2016, Stav tachometru: 30000 km, Zhlédnuto: 14x

Jednoho večera u pivka jsme s kámošem přemýšleli, kam pojedeme zítra vyvětrat mašiny, aby jsme se u toho mohli vykoupat. Padaly tam návrhy jako Mácháč, Jinolice, Rozkoš... Jenže všude už jsme letos byli aspoň dvakrát a my chtěli něco novýho
Tak Jirka povídá -- a co zajet na Balaton? Tak jsem vygůglil trasu..cca 500 km, OK ,proč ne? Takže v Neděli o půlnoci bylo rozhodnuto a v pondělí před obědem jsme vyjížděli.
Tomu samozřejmě předcházelo pár kompikací bez kterejch by to snad ani nešlo
Jakože třeba když jsem ráno vstal a šel si zabalit nějaký ty šortky a zubní kartáček, zjistil jsem že nemám spacák...Vpoho, ten snad někdo půjčí. Nebudu se stresovat a zatím se jedu zastavit do bikersu pro dva gumicuky.
Jdu okouknout mašinu a zjišťuju, že nemám ani zadní gumu, tahle současná už 1000km "rovně" nedá takže ještě rychle do pneuservisu a obout co bude po ruce. Dobrý,našla se nějaká zánovní mišelinka " za dobře" , takže už nás nic nebrzdí. Ještě narychlo vypisuju na papírek "Navigaci" a může se jet. Původní plán byl sice výjezd v 8.00 , teď máme 11:30 ale co už. Tankování v Chlumci na benzíně, loučení s kámošema a vyrážíme. Cesta tam celkem bez problémů, jako cílovej bod jsme vybrali Siofók a jedeme přes Slovensko. Cesta celkově o dvou zastávkách v Brně a Győru když nepočítám ještě asi dvě rychlý zastávky na cigáro.
Do Siofóku přijíždíme asi v 18.00. Utytování jsme sehnali už jenom v nějakým autokempu, je to sice šílenej "punk", ale sprchu tam maj a věci si taky máme kde nechat Správce nám přiděluje buňku o rozloze asi 2x2 metry, tak se jdem vybalit, osprchovat a hurá na pivko. Ještě prohodíme pár slov s polskejma sousedama, který se nás ptají na nejlepší trasu do Náchoda a vyzvídaj jaká byla cesta a jak dlouho se zdržíme.
U vody je pěkně živo,všude hraje muzika a otravujou komáři. Dali jsme nějaký místní jídlo, pár piv a o půlnoci zase spát,protože ráno v osm zase vyrážíme domů. Jo, jeli jsme jen na jednu noc, takže vážně na otočku, ale nelitujem.
Cesta zpět zase bez komplikací, jen jsem teda někde zapomněl sjet z dálnice, takže jsme to vzali zpět přes Vídeň, což nám ale vůbec nevadilo, až na ty Rakouský "Polizei", kterým se nelíbilo, že jedem s Jirkou vedle sebe (nojo, nemáme interkom ) Naštěstí se slitovali a odjíždíme pouze "poučeni". Na Hatích nás potom chytá děsnej chcanec a v něm jedem až do Chlumce,takže se vracíme asi o hodinku dýl, než jsme počítali,ale v cajku

Na závěr, Balaton je ideál pro někoho, kdo chce vypadnout někam "dál" ale nemá s cestováním na motorce žádný skušenosti.
Přecijenom my jsme zvyklí spíš jezdit pilu "okolo komína" kde to známe, než jet v klidu někam tak daleko.
Najeto celkem cca 1100km, a asi 13 hodin cesty.
Anglicky domluva naprosto v pohodě, a ceny taky jakž takž.
Benzín asi jako u nás,pivko cca 48kč a v kempu jedna noc na osobu 10E.
Víc pěněz necháš na jednodenním fesťáku

Přidám pár fotek, omluvte kvalitu,foceno kalkulačkou...

• Zimní očistec

Přes zimu abych se nenudil,tak jsem motorku nastěhoval do tepla,viz. foto :-C a trochu se v ní šťoural. Proběhla důkladná očista každýho dílu ve vaně,základní servis v podobě výměny kapalin a montáž nějakejch blbin,nam

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.06.2017
    Uskutečněno: 12.06.2017
  • Pár projížděk kolem komína

Přidávám pár fotek a videí z projížďek s kámošema (y) 1. Pekelné doly 2. Dachova 3. Kolín TPCA https://www.youtube.com/watch?v=5SgPPujiL2M https://www.youtube.com/watch?v=qukOoXQRDcc https://www.youtube.com

Vloženo: 05.09.2016
    Uskutečněno: 01.09.2016