Suzuki XF 650 Freewind (1997)

Vlastník jarekvit
Vloženo 13.3.2016
Aktualizováno 7.8.2016

Vloženo: 25.07.2016, Uskutečněno: 25.07.2016, Zhlédnuto: 35x

Nakoupil jsem 30mm jäckl, nařezal a svařil z něj kostru pro přichycení samotných kufrů. Dva totožné díly jsem přidělal na motorku a přivařil čtyři 3mm plechy s kapkovitými dírami. Do nich se potom zasadí kufry. Strany rámu jsou propojeny výztuhou z 5mm plocháče vedený pod SPZ. Na samotné kufry jsem koupil 2500x1250mm tabuli 1mm pozinkovaného plechu. Kufry jsou ze tří dílů: bok, spodní a horní víko. Vše je procínované a spojené šroubky s půlkulatou hlavou a samojistnými matkami. Kufr má rozměr 450x410x250 (šxvxh). Zevnitř je závešný systém vyztužen 70mm širokým pruhem z 3mm plechu. Závěs tvoří šroub, matka, 1mm plech kufru, 3mm výztužný plech a matka. Zavírání kufru i stáhnutí k rámu je řešeno pomocí bednového uzávěru s dodělávaným zámečkem. Protože kufry při pohledu z boku zakrývají blinkr na motorce, přidělal jsem další blinkr na kufr, který je připojen na původní blinkr a aby šel kufr sundat, je pod SPZ konektor. Víko kufru je opatřeno nábytkovými příchytkami pro uchycení dalších zavazadel. Na rohy kufru jsou přilepeny dětské ochrany rohů, které slouží i jako nožičky. Celý kufr, rám a další reznoucí části jsou natřeny světle šedou barvou na pozink. Doplněn držák na pití z elektrikářské DIN lišty. Na rámu je též uchycena uzamykatelná schránka na nářadí z 110mm odpadní trubky. Extrémně levné zámečky (40Kč/ks) mají nevýhodu, že nejsou spárovány a proto musím tahat všech pět klíčů.

• Montáž přídavných světel a budíčku

Hned po koupi motorkyjsem objednal přídavná světla čínského původu (Aliexpres). Za 650Kč jsem obdržel celkem slušný výrobek, který svítí jak drak. Spotřeba 15W podle měření odpovídá. Dokoupil jsem vypínač za 75Kč z DX.co

Vloženo: 22.05.2016
    Uskutečněno: 22.05.2016
  • Z opravy těsnění velký servis

Motorku jsem kupoval s prolínajícím těsněním pod hlavou. V servise mi ovšem řekli, že je rozvod zralý na výměnu a hlavně, že je prasklá hlava mezi výfukovým potrubím. Zavařeno ve specializované firmě. Rozvod vyměněn a pá

Typ: Oprava
    Vloženo: 22.05.2016