MZ ETZ 150 (1991)

Vlastník ALLEXXX
Vloženo 5.2.2016
Aktualizováno 5.2.2016

Pohledal jsem a našel jediné archivní foto emzety.
První je jen jedna. Moje první oficiální motorka. Dostala mne z polňačky na opravdové silnice.

Motorka koupena od nějakej chlap v Kanicích u Brna

Jawa 350/640: Jawu měl můj nejlepší kámoš, ale na mně byla moc drahá. MZ mi sponzoroval táta a víc se nechtěl nechat podojit. Cena byla 15000 jestli si dobře pamatuji.

První dojmy - Proti starým Jawám to bylo živé, pětikvalt byl taky velké plus. Jinak jsem se v tom také neustále vrtal. Nejdál jsme byli v Rumunsku. Několikrát jsem na ni ochutnal pocítil bolest havárky.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka, který se chce naučit něco z mechaniky motocyklu.

Doplňky na motorce - Enduro mřížka na světle a zadní světlo s podsedlovým plastem ala Jawa. A krutej provrtávanej kotouč brzdy. Vrtal ho předchozí majitel.

MZ byla dostupná "velká" motorka. Za pár peněz dost muziky. Naučila mne spoustu.

Koupeno v roce 1995, já ji dostal do spárů v roce 1997, kdy jsem si dělal řidičák.
Odměna za "dobré" studium. Hahaha.
Jezdil jsem na ni 5 let. Najezdil asi 35000km. Jednou se měnil motor. Jednou se lakovala. Prodával jsem ji v modré barvě.

Z dnešního pohledu to nebyla moc dobrá motorka, ale zažili jsme spolu pěkné chvíle.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 05.02.16 v 19:30 10b.

Pomatuju si tu euforiji z pocitu že už můžu. Svoboda nebyla svobodnější než v ten den..

Myschan
Myschan napsal 05.02.16 v 17:29 10b.

Jedna z motorek mého mládí. Proti mé bývalé Jawě 350/634 to bylo lehké a živé. Z dnešního pohledu sranda, tenkrát dooost dobrá mašina z dovozu. V dobrém na ni vzpomínám

Trinnlee
Trinnlee napsal 05.02.16 v 16:43 10b.

take pro me byla jedna z prvních...a jak říkaš moc dobrá nebyla ale vzpomínky na začátky morkareni se nezapomínají...