Suzuki GSX 750 (1999)

Vloženo 3.2.2016
Aktualizováno 8.8.2017

Karlova Studánka - Poslední výlet v sezóně 2016

Vloženo: 06.10.2016, Uskutečněno: 25.09.2016, Zhlédnuto: 12x

25. září, neděle, krásné počasí.
Už prakticky od rána jsem si říkal, že odpoledne musím někam vyjet, protože tak pěkných dnů už určitě moc nebude.
Ještě jsem jako obvykle napsal kamarádovi a ten samozřejmě vřele souhlasil.
A jako obvykle padla otázka: Kam pojedeme?
Já jsem se ho zeptal, jestli už někdy jel tou parádní cestou od Dlouhé Loučky směrem na Rýmařov a on že ne. A tak bylo v podstatě rozhodnuto.

Sraz jsme si domluvili v Pňovicích.
Plán byl následující: Uničov, Dlouhá Loučka, Ondřejov.
Na konci Uničova jsme si udělali zastávku na benzínce, protože parťák potřeboval natankovat. A mezitím, co tankoval, tak přijel další motorkář se slečnou na Kawasaki 650 Versys. Né tankovat, ale jen si koupit nějaký pitíčko na osvěžení, takže nezastavil u pumpy, ale bokem, vedle mě.
A tak jsme se dali do řeči. Já povídám, že jedeme tou supr cestou na Ondřejov a on, že vlastně taky, že tam jezdí často, že to je fakt parádní cesta. Tak že pojede s náma.
Tak jsme si pohodově jeli dál. Já, jako jeden ze dvou, co znali cestu jsem to vedl až na konec Valšova Dolu. Tam mě náš nový kamarád předfrčel a začal udávat tempo on.
Což teda bylo jedině dobře, protože já bych si jako první asi netroufnul jet tak rychle, protože jsem tu cestu ještě neznal tak dobře, tak aby mě nějaká zatáčka nevyvedla z míry. Ale jelikož on už tam tudy, podle jeho slov, jel asi 100x tak jsem neměl problém držet jeho tempo... Když to projede on, tak já přece taky.
Takže jsme si tuhle část cesty parádně svižně projeli až do Ondřejova, kde jsme zastavili a řekli si dojmy.
Já s parťákem jsme si řekli, že by jsme určitě mohli jet někam dál. Já jsem navrhl Praděd o kterém jsme už přemýšleli několikrát dříve, ale ještě jsme tam nebyli. No ale teď, když už jsme byli vlastně skoro v půlce cesty tam, tak jsme si řekli, že proč ne :D
Ovšem náš nový kamarád, že má už namířeno domů, takže se s náma rozloučil a za Ondřejovem jel jinou cestou než my.

My jsme jeli dál přes Rýmařov, Dolní Moravici, Malou Morávku až na parkoviště u restaurace Na Hvězdě pod Pradědem.
Musím zmínit, že od Rýmařova k Dolní Moravici to byla taky parádní cesta s úžasným rozhledem po kopcích.
Na tom parkovišti jsme se šli zeptat k závoře jak je to s výjezdem na Praděd. A že prý v každou celou hodinu a platí se 100,- Kč za jedno vozidlo.
Tak jsme se shodli, že za a) bylo zrovna asi 16:25 a že do celé se nám čekat nechce a za b) že si za ty prachy radši koupíme benzín.
Tak jsem navrhl, že když už jsme tady a nahoru nepojedem, tak se můžem alespoň podívat do Karlovy Studánky. A tak jsme tam zajeli.
Zastavili jsme u té boudy, kde vytíká ta minerální voda, napili se, já si něco nabral do mini flašky, co jsem měl pod sedlem a vydali jsme se stejnou cestou zpět.
Tentokrát jsem si mezi Dolní Moravicí a Rýmařovem párkrát zastavil a udělal si pár fotek. Tam jsou fakt parádní rozhledy .

Ujeto asi 130 Km.

Perfektní a asi poslední vyjížďka v sezóně 2016.

• Zahajovací vyjížďka sezóny 2017 s Olomouc Bikers

Počasí bylo nic moc a já jsem váhal do poslední chvíle jestli jet nebo ne - nerad bych zmokl. No nakonec jsem se přemluvil k tomu, že pojedu, protože podle předpovědi se mělo během hodiny počasí zlepšit a být polojasno.

Vloženo: 24.04.2017
    Uskutečněno: 22.04.2017
  • Šťastné návraty 2017

Šťastné Návraty je tradiční akce konající se ve Štěpánově u Olomouce, kde se farář pomodlí a požehná všem zúčastněným motorkářům do nadcházející sezóny. Já, jakožto motorkář s papírama od poloviny sezóny 2016, jsem se

Typ: Reportáž
    Vloženo: 02.04.2017
    Uskutečněno: 01.04.2017
  • Oprava karburátorů

Při chystání motorky na sezónu jsem po dlooouhém startování a kontrolní projížďce našel spoustu benzínu v airboxu a bohužel i v oleji. Takže nádrž dolů a karburátory ven. Kohout u nádrže jsem rozebral, vyměnil co se da

Typ: Oprava
    Vloženo: 18.03.2017