KTM EXC 250 (2009)

Vlastník Sally06
Vloženo 1.1.2016
Aktualizováno 22.2.2019

Vloženo: 29.05.2018, Uskutečněno: 26.05.2018, Stav tachometru: 2000 km, Zhlédnuto: 32x

I na našich malých kopcích se dějí velké věci. Nechápal jsem to, ale při sjezdu jednoho kopce se mi bloklo zadní kolo a nepovolilo. Po dojetí dolů konstatování kámoše, že jsem uvařil brzdovku. Kotouč a třmen horký a zakouslý do kotouče po schlazení vodou z camelbagu po cca půl minutce opravdu povolil. po zbytek dne brždění s vyplým motorem se zařazenou rychlostí.
Neuvědomil jsem si, že brzdovka má bezmála 10 let, což je krajně za její životností nejspíše. Pořád jsem měl v hlavě, že má 3 roky (doba po kterou mám motorku doma), ale omyl je to stará vrána. Takže doma proběhla výměna brzdovky v přední i zadní brzdě a když jsem byl v tom, tak i ve spojce. Bylo potřeba vyměnit i olej v převodovce, takže komplet kapaliny na celé moto, do toho vyčištění karbce, protože pod každým kopcem, který jsem potřeboval líznout přes spojku se mi zadusila (bylo tam malé smítko, které ucpávalo při každém prohoupnutí nejspíše hl. trysku), kontrola klapek O.K. a výměna vzduch. filtru. Komplet v cajku
jawa taky komplet kapaliny a vše komplet v cajku a když už jsem v tom byl, tak jsem udělal i komplet trialku brzdovku a spojku a mám na nějaký ten rok klid. Zapoměl jsem, že přední brzd. destičky jsem měnil v MTH a zadní jsou na hraně, takže ty půjdou podle mě do 20 MTH taky nové. Jinak mi na KTM drží stále origo řetězová sada a ještě nějakou chvíli držet bude. Vypadá to, že pastorek vydrží to samé co rozeta což je neskutečné.

E:Pravděpodobně to nebylo uvařenou brzdovkou, takže by asi sloužila dále, ale bylo to moc vyjetým válečkem z brzd. třmene, dal jsem nové desky a je klid s těmi starými i po výměně brzdovky to udělalo zase.

• Sumasumárum po 3 letech

První rok 2016 výměna origo zadní pneu po 54,1 mth za Mitas C-12 SPEEDY CROC. výměna převodového oleje 3x výměna vitonových okroužků urvaný kábl od tachometru u třmene brzdy - opraveno cena asi 1600,- kč najeto 62,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.12.2018
    Uskutečněno: 06.12.2018
  • Nerez rozpěrky + co se událo

po zjištění, že zadní ložiska jsou na sračky jsem si udělal nerez rozpěrky aby vydrželi ložiska o něco déle. EXC dostalo nový papuč EF-07, C-12 vydržela 50 MTH to samé co origo pneu. Dále dostalo novou krabičku na spíná

Vloženo: 23.10.2018
    Uskutečněno: 23.10.2018
  • Ventilátor

Takže konečně jsem zrealizoval instalaci ventilátoru z PC 120x120 + z číny objednaný malý budík na měření teploty kde jde nastavit v kolik °C má spínat i v kolika vypínat. Poslední věc co mi na EXC schází je startér, al

Vloženo: 11.04.2018
    Uskutečněno: 11.04.2018