Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník Wurst
Vloženo 14.10.2015
Aktualizováno 7.3.2024

Vloženo: 30.07.2021, Uskutečněno: 30.07.2021, Stav tachometru: 163500 km, Zhlédnuto: 37x

Po srážce se srnou jsem čekal měsíc na opravu motorky, servisák v Hondě byl zasekanej, tak se nedalo nic jiného dělat. 7. července jsem se konečně dočkal a začal jsem rychle dohánět ten kilometrový deficit, který jsem nejprve ochrnutým gesichtem a pak kolizí se srnou nabral. Objel jsem pár, pro mne, už známých míst, ale také zcela nová, nádherná opuštěná místa, ze kterých jsem opět padl na zadek. Samozřejmě jsem také nemohl nenavštívit i nějaké nové rozhledny!
Všem vám doporučuji jednak okolí Doupovských hor, tzn. objíždět vojenský újezd Hradiště, kde jsou v zapadlých vesničkách rozpadající se zámky a kostely, ale najdou se tu i krásné objekty, kterým lidské úsilí, snaha a obětavost vrátily svůj zašlý lesk. Kdo se nebojí, může vjet přímo do prostoru a mrknout na jedinou dochovalou původní stavbu, která zde přežila do dnešních dob a neskončila jako všechny zde dříve stojící vesnice, to jest demolicí. Jedná se o rodinnou hrobku Zedtwitzů stojící nedaleko zaniklé obce Doupov.
Neméně krásy vás čeká v Českém lese. Vydejte se po zaniklých obcích bývalého pohraničí a věřte, že budete uchváceni. Z nespočtu uvedu alespoň Pleš a Lučinu. Konkrétně Lučina je opravdový unikát, je to tam překrásné. Většina cest je asfaltových, sice více, či méně rozbitých, ale i na supersportu by se to dalo projet. Slouží jako cyklostezky a je na nich zákaz vjezdu motorových vozidel, ale vzhledem k tomu, že zde prakticky nepotkáte živáčka, a pokud se nebudete chovat jako hovada, tak to v klidu projedete bez nějaké finanční újmy.
Tak jelikož se nám sezóna pomalu překulila do své druhé půlky, nezahálejte a objevujte tu krásu všude kolem a nebo vyražte někam za hranice, dokud to situace dovoluje.
Kolama dolů, kamarádi!

NiLu (127) napsal 31.07.2021 v 00:01

Nádherná místa, super výlet.

zeke11 (138) napsal 30.07.2021 v 19:03

Jako vždy nádhera...

31081 (679) napsal 30.07.2021 v 15:15

Krása

• Konec sezóny...možná úplný konec

Středa 3.4.2024 se pro mého CROSSÍHO miláčka stala osudnou. Před mou bytovkou do mě v jednosměrné ulici nacouval můj soused, který mě přehlédl ve zpětném zrcátku. Prý chtěl parkovat. Důvody je zbytečné rozebírat, protože

Typ: Havárie
    Vloženo: 04.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Konec března

Jak jsem již uvedl v mém motodeníku u Godieho, poslední březnové nadprůměrně teplé a slunečné dny se opravdu povedly a nějaké kilometry samozřejmě přibyly i na mém CROSSOVI. Vyjel jsem k nedaleké Vlčí hoře a vyšlápl si k

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • 1. jarní den

Dva krásné slunečné březnové všední dny po sobě. V ten první si udělám menší popracovní vyjížďku po krásných památkách v okolí Přeštic. Do řeči se dávám s majitelem tvrze v Řenčích, který mi o této stavbě říká mnoho zají

Vloženo: 21.03.2024
    Uskutečněno: 20.03.2024