Aprilia ETV 1000 Caponord (2002)

Vlastník Jardas444
Vloženo 22.8.2015
Aktualizováno 30.12.2018

Vloženo: 10.08.2018, Uskutečněno: 10.08.2018, Zhlédnuto: 11x

Tak jsme se vrátili ze 12ti denního balkánského tripu.Cesta vedla přes Slovensko do Maďarska kde jsme přespali u Balatonu.Dále do Srbska.Tady je očividně vidět,že tato země dopadla z jugoslávské války nejhůře.Všude jezdí auta z 80tých let (některé vyloženě plečky) a to i ve městech.Všude opuštěné a nedostavěné domy z dob války.Lidé tam ale jsou milí a přívětiví a i z toho mála co mají vás pohostí.Dále jsme projeli přes Bulharsko do Makedonie která je hezká a lidé jsou taky v pohodě.Dále jsme pokračovali přes Řecko kde se nedá nic přečíst se sice s nervama Šimon domluvil Anglicky.Z Řecka jsme pokračovali do Albánie.Jestli si někdo myslí nebo říká,že Albánie je chudá země není pravda.To co jezdí za auta u nás,jezdí i v Albánii a navíc co tam jezdí za množství nejnovějších BMW,Audi a Mercedesů včetně nejnovějších SUV u nás neuvidíte.Nicmémě jezdit tam je katastrofa.Neznají co je to omezená rychlost,plná čára,přednost v jízdě atd.Navíc jsme kvůli závalu naší trasy museli jet přes Tiranu a to byl fakt očistec.Albánie je ale krásná země a lidé jsou suproví.Vřele můžeme doporučit kemp Rei u jezera Ohrid který má neskutečně čistou a průzračnou vodu.Velice příjemní mladí kluci v restauraci,čerstvě vylovené ryby z jezera k večeři atd.Dále jsme pokračovali do Černé Hory která byla ze všech projetých zemí jednoznačně nejkrásnější a lidé opět příjemní.Následovala Bosna a Hercegovina.Opět krásná příroda a super lidi.Co nás ale překvapilo bylo množství mešit.Opravdu v každé i malé vesnici stála mešita a ve větších i tři.V žádně Balkánské zemi jich tolik nebylo.Následovalo Chorvatsko kteří asi všichni znají,Slovinsko kde aspoň v okolí Ljubljaně nám bylo řečeno,že v žádném kempu nesmí být restaurace ani bufet byla pravda.Potom už byl jen průjezd Rakouskem a domů.
Byla to naprosto suprová dovolená kterou tomu kdo tam nebyl doporučuji.Zajezdili jsme si i po šotolinkách i v neočekávaném blátě.
Najeto celkem 4525 km.

-Jandys- (16) napsal 21.08.2018 v 22:49

No to je bomba, parádní fotodokumentace skoro jako reklamní katalog od cestovky

Jardas444 (10) napsal 16.08.2018 v 16:07

Simon4ever : No co to je za pařát? .Letos to bylo super a zase něco jiného než loňské Alpy.Šotolinky byly super a bláto s těma naloženejma motorkama adrenalin ale i tak za mě taky super .

Simon4ever (1) napsal 16.08.2018 v 13:45

Simon4ever (1) napsal 16.08.2018 v 13:44

Jo a za blátíčko děkujeme krásným dvou měsíčním deštům které Srbsko navštívili a o šotolinkách ani nemluvím pro mě absolutní pecka trasa

Simon4ever (1) napsal 16.08.2018 v 13:24

Čaues Jardo, pěkně jsi to napsal, Já už začal psát cestopis a dávám do kupy data.
Bylo to neskutečný dobrodrůžo a hlavně ten den kdy jsme zažili peklo v pekle.
Jinak nohy už mám jako holátko, oloupaly se mi jako brambory po 30 minutách v páře :D prostě vlhko to je svina

Jardas444 (10) napsal 14.08.2018 v 21:10

jj,bahýnko bylo taky

Mann (1532) napsal 14.08.2018 v 21:05

Nevykládej, nevykládej na FCB jsme viděl na Capouchovi i nějaké to bahýnko Vesničané a to teď vůbec nemaslím špatně, vlastně ani moc peněz k životu nepotřebují. Stejně tak jako naši dědové, pradědové. Malé hospodářství jim dávalo všechno potřebné a nebyli "konzumně" orientovaní. Obávám se ovšem, že pokud je pohltí EU všechno se změní. Prvně dosatnou peníze ve formě dotací jen za to, že na svých políčkách nebudou nic pěstovat, udělají jim tam všude asfaltky, což se jim určitě bude líbit a než se nadějí skončí jejich nezávislot. Budou nuceni kupovat produkty nadnárodních řetězců, přibudou zákony a nařízení a pod rouškou evropského blahobytu budou nasměrováni k "vyšším standartům". Né, že bych jim snažší život nepřál, ale snad to nepůjde na Balkáně tak rychle a ještě pár let zůstane Balkán Balkánem.

Jardas444 (10) napsal 14.08.2018 v 20:32

Ve Slovinsku jsme byli ve třech kempech a v žádném ani restaurace ani bufet.Nakonec jsme zůstali v tom třetím.Když jsme se na to ptali majitele kempu,řekl,že v okolí Ljubljaně nemá žádný kemp restauraci ani bufet.Štolinkybyly v plánu ale byly to spíše kačírkové cesty .Oni byli ve všech státech lidi příjemní a vstřícní,nejvíce mě ale dojímali vesničtí lidé v Srbsku.Srbové jsou na tom ze všech postjugoslávských zemí nejhůře a je to vidět jak ve městech,tak i na vesnicích a tito lidé i když přežívají z toho co mají,tak automaticky připravují hostům kafe a jídlo.Např.nám bylo řečeno,že člověk který pracuje celý měsíc bere v půměru 200EUR.měsíčně ale zas tak velký rozdíl v cenách jídla u nás a tam není.Např. 1m.dřeva tam stojí stejně jako u nás.

Mann (1532) napsal 14.08.2018 v 20:16

Slovinské nařízení, že v žádném kempu nesmí být bufet nebo hospoda mi nějak nedává logiku ale to určitě nebylo na celé cestě nejpodstatnější Příroda je tam fakt krásná a ti musím dát i za průjezdy nezpevněnými komunikacemi To bych od tebe Jardo nečekal Ovšem z textu mi téměř samo vylývá, že čím" materiálně chudší" lidé - tím vřelejší je jejich jednání . Je to tak?

Jardas444 (10) napsal 13.08.2018 v 19:10

owenovic : :D :D to je v poho,z mé strany to bylo myšleno jako legrace.Varadero makalo jako hodinky .

owenovic (12) napsal 13.08.2018 v 18:28

Jardo vžyt já vím,ale měl si sebou kámoše co má přece ne? Tak promin .Důležité je,že vše proběhlo podle plánů

Korak (0) napsal 13.08.2018 v 15:28

tiše závidím :)...i když ty vedra co jste hlásili, musel být očistec ;)

Jardas444 (10) napsal 12.08.2018 v 21:52

Radek2107 : Srbsko je krásné od druhé půlky směrem k Řecku.A lidé jsou opravdu velmi milí ale taky velmi chudí až mi jich bylo líto.

Jardas444 (10) napsal 12.08.2018 v 21:48

owenovic : No fuj,já nemám Varadero ale Caponorda .Jo,všechny tři motorky šlapaly na jedničku

owenovic (12) napsal 12.08.2018 v 18:26

Jardo smekám klobouček a co Varadero jelo v pohodě? Myslím tím ten offroad . Moc pěkný výlet ,promin dovolená

Radek2107 (55) napsal 12.08.2018 v 18:13

Srbsko jsme jeli vloni. Zahlédl jsem fotky z Davolji Varoš, také jsme tam byli. Za mě země, kterou jsem si zamiloval. Velmi srdeční lidé.

Jardas444 (10) napsal 11.08.2018 v 20:12

Ájo,moc děkuji

Wildaja (44) napsal 11.08.2018 v 20:08

Ahojky .
Nádherný výlet, nádherné fotky i kraje .
Zážitků plný kufry. Jardo paráda . Jsem ráda, že nadšení je u tebe nezlomné.
Pokaždé se těším s čím novým přijdeš a nezklamal jsi .
Poctivá údržba a následná akce, to k tobě prostě patří.
Ať Ti zdraví i moto slouží dál a dál jen k radosti .

Radus88 (8) napsal 11.08.2018 v 19:06

Paradni cesta

Jardas444 (10) napsal 11.08.2018 v 14:39

Ta bitva se odehrála u města Jablanica na řece Nevertě.

Jardas444 (10) napsal 11.08.2018 v 14:34

To je odstřelený most z dob jugoslávské války.Odehrávala se tam bitva.Kousek vedle je muzeum a hřbitov padlých.

elvis78 (137) napsal 11.08.2018 v 13:43

a ještě jsem se chtěl zeptat, tamto to je skokanskej můstek nebo co?

elvis78 (137) napsal 11.08.2018 v 13:41

to teda , koukám přibyly fotky a kráááásný

Petr_TA (29) napsal 11.08.2018 v 07:19

Parádní vejlet
Luxusní fotky

Jardas444 (10) napsal 10.08.2018 v 22:09

To jsou vodopády Kravica.Nasypal jsem tam spoustu fotek ale nahrály se jen tyhle.Teď se snažím nahrát další,tak snad se zadaří.

elvis78 (137) napsal 10.08.2018 v 22:07

paráda. Ty vodopádky kolupaliště to je kde? chorvatsyký Krka nebo Plitvice? jestli jo tak to jsem tam dlouho asi nebyl. Fakte hezkký místa i fotky

JirkaMetal (1) napsal 10.08.2018 v 21:45

Paráda ,super.

• Prvních letošních 256 km.

Tak mě Honza dokopal k tomu,abych už konečně vytáhl Karkulku a jeli se projet.Super projížďka a najeto prvních letošních 256 km.

Vloženo: 11.04.2020
    Uskutečněno: 11.04.2020
  • Rekapitulace po 4.5 letech spolu.

Po 4.5 letech společného soužití na našich a evropských silnicích máme spolu najeto 61000 km.Musím říci,že mě tahle motorka ještě neomrzela.Je prostě suprová. Přes zimu jí opět připravuji na novou sezónu a už se těším

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.03.2020
    Uskutečněno: 04.03.2020
  • Balkán 2019

Po roce opět na Balkán ale už o něco kratší bez Bulharska,Řecka a Albánie.Balkán prostě nezklame,je tam nádherně.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.12.2019