BMW R 100 GS (1989)

Vlastník hofi01
Vloženo 21.8.2020
Aktualizováno 10.5.2024

17.-19.5.2024 - 19. setkání MotoRoute 2024

Vloženo: 22.05.2024, Uskutečněno: 18.05.2024, Stav tachometru: 98693 km, Zhlédnuto: 175x

O víkendu jsme se zúčastnili již 19. ročníku setkání příznivců časopisu MotoRoute, který se poprvé konal v areálu Tesla Horní Bradlo nedaleko Sečské přehrady.
V pátek jsme vyjížděli z domu za chladného počasí, které slibovalo déšť. A tak se také stalo, v Kostelci jsme už museli dooblékat nepromoky. Vzhledem k počasí jsme volili prakticky přímou cestu na sraz, v dešti a zimě jsme neměli úplně náladu se někde toulat. Tentokrát jsme jeli nalehko, v areálu se totiž nesmí stanovat a tak jsme museli vzít zavděk chatkou. Večer nám Bob Blazius s Milanem Engelem popovídali zážitky z Dakaru.
V sobotu po snídani jsem se jako fotograf zúčastnil části enduroškoly s Milanem Engelem, Alča zůstala v areálu, okukovala motorky a povídala s kamarádama. Po mém návratu jsme se rozhodovali zda někam vyjet na oběd, nebo zůstat. Nakonec jsme nejeli a dobře jsme udělali, začal fakt hutný déšť. Testovací motorky šly ovšem z ruky do ruky i před poměrně slušný liják, to jsme se docela divili. Jinak už od brzkého odpoledne probíhaly cestovatelské přednášky, tak jsme nemuseli litovat, že počasí není ideální. Bylo zde i pár firem, nejen s uvedenými testovacími motocykly, ale třeba i zavazadlovými systémy - Enduristan, takže ve chvílích, kdy déšť ustal, bylo i zde na co koukat.
V neděli, v době snídaně, se přihnal opět slušný liják. Kolem 10 hodiny přestal, sbalili jsme se, rozloučili s kamarády a vyrazili k domovu. Cestou jsme opět navlékali nepromoky, asi tak na 5 kilometrů. Pak už vylezlo sluníčko a při naší zastávce na oběd v Motorkářským Doupěti v Humpolci už jsem musel použít pohlavní pokrývku, abych si nespálil plešku ! V Dačicích u pekárny jsme výlet zakončili zmrzlinou.
I přes nepřízeň počasí jsme si víkend moc užili, nájezd 250 km skoro nestojí za řeč, i když pár kilometrů v offu s Milanem Engelem bylo super.

elvis78 (144) napsal 24.05.2024 v 07:27+1

Hlavně zajímavý ubytko, možná se bude někdy hodit, peněz zbývá čím dál méně, u Seče je toho víc, s učňákem jsem byl taky v něčem podobným ale viděli jsme na Seč

ndravec (29) napsal 23.05.2024 v 07:40

Chatky dobrý, to mohlo být dobré ubytování a vzhledem k ošklivému počasí tak i lepší a v pohodě než ve stanu. Bůček kdyby byl na grilu s dřevěným uhlím nebo dřevem by byl asi lepší, ale asi taky dobrý ? Vypadá lákavě. Jediný co se mi nelíbí, ježdění na moto po lese ! Nevím teda jestli jste na to měli nějaké povolení, předpokládám ale že asi ne ? Po louce dejme tomu, ale po lese ?! Furt tyhle lidi co řadí své zájmy nad ochranu prostředí a porušování jasně daných pravidel a zákonů nechápu. :( Teď do mě, ale já to prostě v hlavě tak mám, byl jsem tak naučenej a v nečem jsem dost zásadový člověk. A taky mi už není 20 ani 30 let. Je fakt, že já na enduru nejezdím, tak to asi i proto nechápu.

2 reakce

hofi01
hofi01 23.05.2024 v 08:21

Tyhle akce jsou vždycky nějak zajištěný a domluvený..

Milan1963 (280) napsal 22.05.2024 v 22:01+1

Tak...poprvé po 15 ( _? ) letech jsem nebyl. Měli jsme klubový sraz Jawy 650 / 660 u Třeboně. Taky super akce a v jižních Čechách jsme nezmokli.
Areál vypadá slušně, akci znám, trochu mě mrzí, že jsem nejel, ale rozpůlit se - to nejde.

• 18.2.2024 - na kafe do Doupěte

Na neděli jsem se stal "Slaměným vdovcem", protože Alča si vybírala narozeninový dárek od dcery v podobě pozvání na oběd ve vybrané francouzské restauraci. No a mě přišlo nepřípustné sedět doma na gauči a truchlit po jej

Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • 4.11.2023 - Listopadovou Českou Kanadou

Původní plán na víkend byl sejít se s Mildou Prustoměrským, pojezdit něco málo mimo asfalt a hlavně hodně fotit. Komplet celý pátek propršel a tak nám to změnilo plány, Milda se rozhodl pojezdit jen v okolí Moravského Kr

Vloženo: 05.11.2023
    Uskutečněno: 04.11.2023
  • 1.11.2023 - Dačickem na Stovce

Dnešní volný den (v Rakousku slavíme svátek) jsem nevydržel sedět doma. Sluníčko mě vtáhlo do sedla Stovečky a "donutilo" mě se potoulat po našem krásném podzimním okolí. Tyto drobné výlety jsem poslední roky prakticky n

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 01.11.2023