Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník Clint.
Vloženo 28.3.2023
Aktualizováno Včera v 04:00

Vloženo: 18.11.2023, Uskutečněno: 18.11.2023, Stav tachometru: 48600 km, Zhlédnuto: 110x

Už čtvrtý týden mám rozebráno , kdo mě zná, ví, že je to utrpení, jak pro mě, tak pro stromka……… ale pěkně od začátku….. já, přepečlivělí vůl, jednoho hezkého dne, sedíc v garáži se synem, klábosící o tom, jak zítra (tj. 26.10.2023) jedeme pro klukovo eSVéčko ke Kolínu. Během debaty, se jen tak nepovaluji v křesílku, ale lezu okolo stromka, pucuji si hovadinky, (mám ji rád čistou) mě napadá, vyčistit si kryt předního kolečka rozety , sundám spojkový válec = dva šrouby a JEDNA trubička. Dále tři šrouby na samotném krytu rozetky. Vesele si čistím ten sajrajt, jako vždy pěkně pomaličku a klábosíme……. Jdu na opětovné zastamdání……jenže…… já ko…píp…..píp…..píp, dávám oný váleček ze šroubu spojkového válce(bo jak se to jmenuje) na špatné místo…….tvl já ko…..píp…..píp……zasr…..píp……píp. Nic netuší, že jsem něco prohodil, kompletuju vesele dál. Nastala zkouška startu a funkčnost spojky atd. Startuji a najednou z motorky leje olej . Rychlej STOP!!!, rozebíračka a zjištění, že jsem zatlačil gufero, ve kterém je tyčka, na kterou tlačí váleček spojky, zaražené v motoru, v převodovce, spojce, nebo prostě ve vnitř…….áááááá kurwááááá já ko……píp……píp atd. Takže po prvním sobě nadávání, panika co s tim. Díky tomu, že jsme jeli pro klukovo motorku kousek od Prahy, jsme po koupi eSVa zajeli do Suzuki v Praze. Tam skvělí lidi, jak na prodejne tak v servisu, poradili, jak to dostat ven a objednali mi nové gufero. Jenže……..sakra JENŽE, jsem asi jedinej pacient na planetě, kdo tohle mění, tak ani v onom servisu neměli zkušenost přímo se stromem a poskytnuté rady, jak vyndat a nandat nové, byly čerpány z motorek KTM, kde to mění prý pořád. Takže natlučení gufera do karteru přes správně velký ořech z goly, je špatně, a gufero při prvním klepnutí(lehkém) vlítne zase do vnitř, takže ho zase vydolovat ven a tím ho zkurwit. Takže objednané opět nové, pro jistotu dvě(stojí asi 380kčs), ale oni ho asi nemají, asi nemají důvod je mít, takže čekám už druhý týden na dodání…….. ach bože. Kompletování mě tedy čeká, bůh ví kdy….. řeči typu, stejne se ted nedá jezdit, u mě rozhodně neplatí, běžně od řijna do 31.12 najedu klidně 5tis km, letos, tedy bude jen 4,8tis uvidíme, čekáme…………čekáme………. Každopádně se bude nandavat jen rukou, opatrně, toď upgread, proto objednané dvě

Clint. (77) napsal 20.12.2023 v 19:08

horak.r72: teď už se bát nebudu, jen dát vše, tam kde to bylo….. to jest celá věda, sice to v plánu bylo, ale jaksi, nedíval jsem se dost dobře…….jinak díky a pusť se do toho, jen malá rada, než sundáš ten spojkovej válec, co je na krytu retezoveho kolecka, stahni si spojkovou packu k riditku, el.stahovackou treba, pak nevyjede spojkovej valec, ale i tak (bez toho) jde pekne zatlacit…..

horak.r72 (1) napsal 20.12.2023 v 18:54

Zrovna dneska jsme se s kolegou v práci bavili, že se přes vánoce chystám očistit motorku (ať je do nového roku jako nová...) a on se mně ptal jestli už jsem čistil kryt malé rozety. A já na to, že ještě ne (na této motorce) a jak to teď čtu, tak to radši dělat nebudu... nebudu opakovat chyby druhých (já si raději najdu nějaké své ). Ale jinak jsi za mně borec .

Clint. (77) napsal 20.11.2023 v 14:14

Tak já myslel, že to nejde jen mě. Tak oni to dají kluci z MT dohromady (věřím).
Máš pravdu naprosto, i chybami, se člověk učí a sraby a bonzaci at čumí a závidí:):):)

elvis78 (140) napsal 20.11.2023 v 12:13

všimli jste si že nejde edit příspěvků a reakce?
Jinak ano, to je přesně moto mě a mých kolegů, kdo nic nedělá nic nezkazí a většinou ti co nic nedělají pak nejvíc křičí a bonzují a nic se nenaučí a z ničeho nepoučí

elvis78 (140) napsal 20.11.2023 v 12:13

všimli jste si že nejde edit příspěvků a reakce?

Clint. (77) napsal 20.11.2023 v 10:12

elvis78: jo, pro tyhle situace mám heslo, kdo nic nedela, nic nezkazi a basat:):):):):)

elvis78 (140) napsal 20.11.2023 v 08:04

SVčko z Eurocykles, vypadá dobře, tchán tam kupoval virážku na který ujede 10 km za rok

Gufero, no když se daří, já si podobně zkurvil gufero na klice u auta, když jsem vyráběl aretaci rozvodů pro výměnu řemenu a pumpy. Nová pumpa byla sračka, stejně pak i ta nová chcala i když se rozvod napnul podle risky a muselo to do učiliště kde mi pan mistr si poradil se zalepením poškozeného místa dosedací plochy gufera a dal jinou pumpu. Jak já si nadával...úplně stejně, to já dovedu

Clint. (77) napsal 19.11.2023 v 17:08

Milan 1963: zdá se mi, že smůlou to nebude:):):):):)

Milan1963 (278) napsal 19.11.2023 v 10:47

Smůla, dá-li se to tak nazvat....

zeke11 (139) napsal 18.11.2023 v 18:04

Ajaj... Když bude nejhůř můžeš lítat alespoň na SVčku... jestli ti ho synátor půjčí

1 reakce

Clint.
Clint. 18.11.2023 v 18:35

No……nepůjčil:):):)

• Servis/prodej

Tak opět klasika servisních úkonů, olej, filtry a také přišel čas na kontrolu ventilových vůlí. Olej apod. jsem si opet udelal sám, na ventili jela do Prahy do mého oblíbeného Mot Artu. Zde proběhli všechny potřebné úkon

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 18.05.2024
    Uskutečněno: 18.05.2024
  • Soukromá letecká sbírka Libořezy

Během celého roku si ukládám v mapách místa, které mě někdy, nějak zaujali, ať už, že jsem si po mapě jen tak hledal cíle pro někdy, nebo jsem o něčem slyšel, viděl, četl a pro později si ukládám tyto cíle do map a pak,

Vloženo: 15.04.2024
    Uskutečněno: 15.04.2024
  • Řetězovka D.I.D

Nevím, kolik měla řetězová sada najeto předemnou, ale já s ní najel 29tis km. Tak proběhla výměna z důvodu nerovnorměrného vytahání. Myslím, že s D.I.D neudělám chybu :-DD https://youtu.be/g6vGxqK8Qnk?si=BPWcC1SIzlO

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 12.04.2024