Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Vloženo: 17.09.2023, Uskutečněno: 17.09.2023, Stav tachometru: 11035 km, Zhlédnuto: 56x

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C.
Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou rozhlednu rehabilitačního centra. Z rozhledny se nabízí výhledy na Beskydy.
Z Frenštátu jsme pokračovali v jízdě po silnici č. 58 do Rožnova pod Radhoštěm.
Z města jsme vyjeli směr Zubří, Zašová do Valašského Meziřičí po silnici č. 35.
Na kruhovém objezdu jsme odbočili třetím výjezdem směr Vsetín. Další kružáky jsme projeli vždy druhým výjezdem na město Vsetín. V obci Podlesí před železničním přejezdem se nachází muzeum veteránů, kde jsme odbočili a zaparkovali.
Ve venkovních prostorech se nachází tramvaj, požární vozidlo a další technika dřívějších let. Pro návštěvníky a hlavně děti jsou tady v ohradách chované lamy.
V budově se nachází posezení, bar a několik kousků motorek, skútrů, vozidel a kol. Nejzajimavější je nákladní Velorech, kterého našli v Polsku. Sloužil v armádě k převozu věcí. Je zde vystavena i Čezeta se sajdkou Druzeta. Morocykly VB, které ještě starší občané pamatují z čas komunismu. Je na co se dívat, posedět u kávičky nebo si objednat něco k jídlu.
Z Podlesí od muzea jsme vyjeli směr Malá Lhota. Jeli jsme krásnou krajinou s výhledy do okolí až k přístřešku U Javoru. Od přístřešku vede chodník k památnému stromu Javoru, odkud je výhled na okolní hory. Myslím, že toto místo zná spousta motorkářů, cyklistů a turistů.
Po prohlídce jsme sjeli přes Velkou Lhotu k hrázi vodní nádrže Bystřička.
Zaparkovali jsme skútra a šli se podívat blíž na přehradu. Vodní nádrž je nádrž na potoku Bystřička s rozlohou 38 ha.
Po krátké přestávce jsme vyjeli směr Malá Bystřice, kde jsme odbočili u restaurace U Kočibů doleva směr Santov, kde se nachází hospoda Santov.
Cesta zde stoupá do kopce a je úzká. Byli jsme překvapeni množstvím vozidel, které byly zaparkované po okraji cesty a i na louce. Došlo nám až u hospody, že zde mají nějaké slavnosti, hudbu a stánky s nabídkou různých výrobků.
Zaparkovali jsme skútra a šli se podívat. Fronta na občerstvení u hospody neměla konce, proto jsme se rozhodli, že sjedeme do Valašské Bystřice a v pizzerii Baba Jaga si dáme něco k snědku. Birel nás osvěžil a pizza nasytila.
Po občerstvení a nasycení jsme vyjeli směr město Rožnov pod Radhoštěm.
Z Rožnova pod Radhoštěm jsme pokračovali v jízdě po silnici č. 58 do města Frenštátu p.R. a potom směr Frýdlant n.O., kde jsme dotankovali benzín a jeli domů. Počasí opravdu vyšlo a viděli jsme krásná místa.
Přeji všem motorkářům krásný den. Zdeněk.

elvis78 (144) napsal 18.09.2023 v 12:04

parádní výlet

Milan1963 (280) napsal 18.09.2023 v 08:23

Pěkný výlet, škoda že od nás z jihu Čech je to na jednodenní výlet daleko...

• Nedělní vyjížďka.

Dobrý den motorkáři. Díky krásnému teplému počasí jsme se rozhodli, že vyjedeme do okolí Nového Jičína konkrétně na zříceninu hradu Starý Jičín. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města

Vloženo: 16.08.2023
    Uskutečněno: 13.08.2023
  • Krásy v okolí vodních nádrží.

Dobrý den motorkáři. Po delší době zase vyjíždí naše skupina skútristů na vyjížďky po našem krásném kraji. Dali jsme si sraz na benzínové pumpě ve Frýdlantě nad Ostravici. Po 20 minutové diskuzi a kávičce jsme vyjeli smě

Vloženo: 19.07.2023
    Uskutečněno: 19.07.2023
  • Na skútru kolem Frýdku Místku.

Dobrý den. Dnešního dne jsme s kolegou vyrazili na skútrech kolem Frýdku-Místku. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici, kde jsme se sešli na benzince. Jeli jsme na Metylovice, Lhotku až do Kozlovic. V Kozlovicíc

Vloženo: 18.06.2023
    Uskutečněno: 18.06.2023