Honda Forza 350 (2021)

Vlastník moto.joker
Vloženo 4.8.2023
Aktualizováno 4.8.2023

Držák na mobil/navigaci

Vloženo: 04.08.2023, Uskutečněno: 03.08.2023, Stav tachometru: 4500 km, Zhlédnuto: 277x

Tak jsem se rozhodl, že to chce nějaký držák mobilu tak, abych na něj dobře viděl při jízdě. Aktuální umístění držáku na kraji řídítek mi tak nějak nevyhovuje. Navigaci je lepší mít před sebou. Hledal jsem tedy nějakou hrazdu nad budíky. Tu jsem našel na ALI a docela se mi líbila (viz první foto).To jsem ale netušil, že kvůli tomu budu muset rozebrat celý předek.

Měl jsem dost problémy vůbec najít, jak to tam přidělat. Nikde žádný návod, ani fotečka. Nakonec v diskusi na ALI jeden kupující přidal dvě fotky a tak jsem se měl čeho chytit. Proto jsem se rozhodl to sem popsat, aby ostatní majitelé Forzy měli nějaká vodítka, jak na to.

Přikládám fotky, jak jsem postupoval. Jednotlivé kroky rozebrání a zase složení.
1. Demontáž přední černý plast, jsou tam 4 šrouby, dva dole schované a dva ze strany
2. Demontáž plexi, 4 šrouby
3. Demontoval jsem i ten plast "větrného tunelu" ma 4 křapka, ale není to potřeba, tentam může zůstat. Při jeho demontáži je třeba dát pozor, jsou na něm zespodu háčky, takže vyndat křapky a posunem dolů ho sundat.
4. Demontovat dva šrouby, co drží přední plast nad světly
5. demontovat plast nad světly. Je to tam nacvakaný a dost blbě to jde dolů. Myslel jsem, že to rozlámu. Docela slušný návod demontáže všech plastů naleznete zde:
6. Demontovat ten velký šedý plast, 4 velké a 2 malé šrouby
7. Hurá, můžeme začít montáž držáku na kovový profil, co drží mechanismus pohybu plexi
8. Doporučuji ho tam montovat "kompletní složený", aby to sedělo jak má
9. Po instalaci a dotažení těch dolních šroubů držáku je třeba odmontovat tu horní hrazdu, jinak tam nedáte zpět ten velký šedý plast
10. Během instalace velkého šedého plastu bylo třeba trochu jezdit držákem plexi nahoru a dolů, aby to šlo tam dobře dát, je tedy třeba zapnout zapalování, přišroubovat zpět všech 6 šroubů
11. Přidělat zpět horní hrazdu držáku
12. přidělat zpět "větrný tunel", který tedy nebylo třeba demontovat, což jsem zjistil až potom
13. Nacvaknout plast nad světly a přišroubovat dvěma šrouby
14. Přidělat plexi, 4 šrouby
15. Přidělat vrchní černý krycí plast, 4 šrouby
16. Hotovo, dát si panáka (nebo dva )

Vypadá to dobře a drží to festovně. Všechny šroubky držáku jsem raději kápnul Loctite, představa, že to rozdělávám, abych utáhl šroubky, mě dost děsí.

Teď ještě koupi kouli s objímkou a můžu si tam přidělat můj držák mobilu. Používám M-Style a jsem velmi spokojen.

Může být třeba tohle:

Potřebné nářadí:
šroubováky, malá gola sada, plastové náčiní pro demontáž plastů (taková ta oranžová páčidla)

Závěr:
Vypadá to dobře, jako by to tam bylo od začátku. Očekávám, že to bude fungovat skvěle podle mých představ. Montáž ve své podstatě není složitá, ale kdo se necítí, asi by se do toho pouštět neměl. Riziko polámání plastů, hlavně toho velkého nad světly, je docela vysoké pro toho, kdo s tím nemá zkušenosti. To by pak byla asi dost drahá sranda.

Jsem rád, že to mám hotové.

P.S.: Existuje ještě jedna varianta, která má tu hrazdu uchycenou v prostředku, ale ta se mi nelíbila (viz poslední foto). Nicméně přidělání takového držáku je výrazně jednodušší a stačí sundat jen plexi a nic dalšího se odstrojovat nemusí. Ale jak jsem psal, to se mi nelíbilo.

keto (99) napsal 05.08.2023 v 11:37

Dobrý návod pro další zájemce .

Guga (72) napsal 04.08.2023 v 09:59

Dobře tý