Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Vloženo: 19.07.2023, Uskutečněno: 19.07.2023, Stav tachometru: 10475 km, Zhlédnuto: 42x

Dobrý den motorkáři. Po delší době zase vyjíždí naše skupina skútristů na vyjížďky po našem krásném kraji. Dali jsme si sraz na benzínové pumpě ve Frýdlantě nad Ostravici. Po 20 minutové diskuzi a kávičce jsme vyjeli směr obec Malenovice. Na kopci zvaném Borová stojí krásný kostel sv. Ignáce z Loyoly. Současná podoba kostela pochází z 19. století, kdy také byla přistavěná kamenná věž. Poslední úpravy zde byly provedeny po roce 1980.
Je zde postavena i Malenovická vyhlídka. Je to vlastně přízemní rozhledna na kopci v Borové. Jsou z ní krásné výhledy, které jsme zachytili fotoaparátem.
Kolem místního hřbitova jsme sjeli do obce Lubno. Potom jsme pokračovali v jízdě po polní, ale dost dobré silnici do obce Janovice. V Janovicích stojí veliký kostel sv. Josefa zbudován v letech 1887 - 1891. V roce 2000 byla snesena sanktuzová věž, kterou v roce 2002 nahradili věži novou.
Kolem základní školy jsme pokračovali v jízdě na Baščicu a směr Raškovice.
V Raškovicích jsme na křižovatce u školy odbočili doleva směr Vyšní Lhoty.
Jeli jsme kolem hostince U Bobra u řeky Morávky. Ve Vyšných Lhotách jsme odbočili doprava směr Kamenité, Harenda. Kolem parkoviště Harenda po hranici CHKOB jsme jeli Komorní Lhotky. Je zde zbudován v letech 1782-1783 evangelický kostel. Sochařská výzdoba oltáře pochází z dílny těšinské sochařské rodiny Prackerů.
Naše cesta pokračovala do obce Hnojník, kde se nachází další kostel a opravený barokní zámek. V roce 1945 byl znárodněn. Jeho prostory se do 90 let min.století využívaly na kanceláře a byty. Poté ho vlastnilo několik majitelů, ale nikdo ho neopravoval, dál chátral. V roce 2014 byly provedené nejnutnější opravy. Není přístupný veřejnosti.
Po silnici č. 474 jsme jeli do obce Třanovice, kde za kruhovým objezdem u prodejny potravin jsme zastavili na malou občerstvovací přestávku.
Po malé přestávce jsme jeli po silnici 474 do obce Hradiště, kde pod Babí horou se nachází galerie kamenných soch, sochařský park. Krásné místo, kde jsou sochy od mistrů z Německa, Čech, Polska, Slovenska a dalších mistrů.
Dokonce po našem příjezdu zde dojela česká televize a točila zde dětí z nedalekého tábora při plnění úkolů vědomostní soutěže.
Po úžasné podívané jsme nasedli na skútry a jeli směr Těrlicko. Po pozemní komunikaci č. 11 jsme pokračovalo kolem nádrže až k restauraci Hájenka a benzinové pumpě, kde jsem si dotankoval benzín do skútra.
Po Čaplovecké cestě jsme dojeli do obce Soběšovice. Kolem rozhledny jsme obcí jeli do obce Dolní Domaslavice. Po silnici kolem zámku Dolní Tošanovice jsme jeli k silnici č. 648, která nás dovedla do obce Dobrá, kde se nachází dobře vybavena prodejna motocyklových potřeb.
Společně jsme jeli až ke křižovatce u židovského hřbitova, kde jsme se rozdělili. Jarda a Standa na skútru pokračovali domů a já pokračoval směr Ostrava, kde jsem musel vyzvednout ještě jednu osobu, kterou jsem na skútru dovezl domů.
Cesta byla fajn. Až na několik neukázněných řidičů. Jarda na novém skútru se držel dobře.
Jsem rád, že jsme zase dokázali se sejít a vyrazit na krásná místa.
Přeji všem hezký den a Jardovi i Standovi děkuji za účast.
Přikládám i pár fotek z výjezdu.

Guga (72) napsal 20.07.2023 v 11:42

Hezky pěkně, pánové

• Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023
  • Nedělní vyjížďka.

Dobrý den motorkáři. Díky krásnému teplému počasí jsme se rozhodli, že vyjedeme do okolí Nového Jičína konkrétně na zříceninu hradu Starý Jičín. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města

Vloženo: 16.08.2023
    Uskutečněno: 13.08.2023
  • Na skútru kolem Frýdku Místku.

Dobrý den. Dnešního dne jsme s kolegou vyrazili na skútrech kolem Frýdku-Místku. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici, kde jsme se sešli na benzince. Jeli jsme na Metylovice, Lhotku až do Kozlovic. V Kozlovicíc

Vloženo: 18.06.2023
    Uskutečněno: 18.06.2023