Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník Clint.
Vloženo 28.3.2023
Aktualizováno 28.5.2024

Vloženo: 01.07.2023, Uskutečněno: 01.07.2023, Stav tachometru: 37115 km, Zhlédnuto: 42x

Měl jsem možnost, se zúčastnit kurzu UČME SE PŘEŽÍT a to pro učitele a komisaře autoškol. Musím tedy vyzdvihnout práci všech kteří se na tomto podílejí, jejich nadšení, průběh, vědomosti a podvědomí o celé dopravní atmosféře nevyjímaje předpisů platných a v blízké době v platnost příchozích, je fascinující. Tyto lidé, organizující tuto akci, jsou vlivní, velmi chytrý s možností podávat návrhy a podněty na úpravu pravidel a otázek v testech autoškol s velmi zdravým názorem a jsem rád, že jsou lidi jako oni!!! A nemají rozhodně práci lehkou s byrokracií. Nicméně já…… já byl na tento kurz objednaný už nějaký ten měsíc, došlo na den D a já se s jedním z učitelů z autoškoly a dnes už mohu říct dobrým kamarádem, vydal ve čtvrtek na Hotel Bezděz, kde bylo zamluvené spaní a také první teoretická příprava a seznámení s kurzem apod. Druhý den, tj.pátek, ráno přesun na Autodrom Sosnová, kde se během dne střídala teorie s praxí. Jsem přesvědčen, že opakování je matka moudrosti, spoustu těch teoretických věcí jsme dobře znal, protože jsem se dost aktivně do nedávna zdokonaloval a bavilo mě to. Praktická část, opět něco co prakticky provádím každý den, díky mému častému ježdění, ale to neznamená, že bych se nudil, naopak, člověk si tam uvědomí, že si všechno zkusí pěkně pod dohledem třetí osoby a chyby, či chybičky které sám na sobě nevidí, se tam dozví a navíc si to všechno zkusíte v uzavřeném (chráněném) prostoru a třešničkou na dortu je svezení na celém polygonu. Jsem moc rád, že jsem byl součastí tohoto dne. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby si tohle sjel naprosto každý řidič jednou ročně, včetně osvěžení pravidel silničního provozu!!! Jak všichni víme, na našich silnicích se zapomíná absolutně na slušnost a lidské životy se nepochopitelně ignorují!! Tento den na polygonu končil okolo 16:00+/-. Původní plán byl, z kurzu jet domů tj.asi 300km pro mě. Takže start s Peťou se kterým jsem jel tam a díky kterému jsem se tam dostal. Dojeli jsme do města Slaný a tam černočerné mraky, chytly nás první kapky velikosti melounu , takže schovávačka do hospody Kozlovna na věceři. Tam jsme dospěli k názoru, že to tam zapíchneme na noc a tak zbyl prostor na pár pivek, okolo desáté na kutě v blízkém hotelu, ráno kolem sedmé start, kousek za Slaným se naše cesty rozdělili a já tedy kolem 200km pádil dál ku domovu. Tyto tři dny byly plné kilometrů (718)v sedle motorky, celé dny plné motorek, super počasí, žádné vedro vody akorát a tak dále. Zkrátka super super a super . Doufám, že to budu moct ještě zažít.

horak.r72 (1) napsal 05.07.2023 v 10:22

I když každá cesta je cíl, tak tady to mělo i užitečný důvod ... .
Máme v práci každý rok školení řidičů a vždycky se od instruktora autoškoly dozvíme, co se na cestách nejčastěji děla špatně a co je zase v pravidlech jinak... Souhlasím s Tebou, že na takové školení by měli čas od času podívat i řidiči "amatéři", kteří ještě jezdí podle pravidel, které vznikaly za krále klacka

1 reakce

Clint.
Clint. 05.07.2023 v 14:48

Presne tak….

Milan1963 (278) napsal 03.07.2023 v 19:13

Clint. (77) napsal 03.07.2023 v 10:55+1

Mann:
Zeke11: tak by mohlo znamenat, ze musim jeste dlouho jezdit, jen abych mel dost toho vyjeťáku to beru

Mann (1532) napsal 03.07.2023 v 08:38

Zekeho rada na ošetření fasády je teda k nezaplacení

Clint. (77) napsal 02.07.2023 v 21:45

zeke11: díky, no drevenou bych bral taky, ale v Lipenských podminkach bych ji musel ošetřovat co dva roky a to vážně nechci tohle je bezudržbové, tzn.víc času na co?

zeke11 (139) napsal 02.07.2023 v 19:15

Paráda, video je super , a ta fasáda taky... Ale já bych jí radši udělal dřevěnou...

• Servis/prodej

Tak opět klasika servisních úkonů, olej, filtry a také přišel čas na kontrolu ventilových vůlí. Olej apod. jsem si opet udelal sám, na ventili jela do Prahy do mého oblíbeného Mot Artu. Zde proběhli všechny potřebné úkon

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 18.05.2024
    Uskutečněno: 18.05.2024
  • Soukromá letecká sbírka Libořezy

Během celého roku si ukládám v mapách místa, které mě někdy, nějak zaujali, ať už, že jsem si po mapě jen tak hledal cíle pro někdy, nebo jsem o něčem slyšel, viděl, četl a pro později si ukládám tyto cíle do map a pak,

Vloženo: 15.04.2024
    Uskutečněno: 15.04.2024
  • Řetězovka D.I.D

Nevím, kolik měla řetězová sada najeto předemnou, ale já s ní najel 29tis km. Tak proběhla výměna z důvodu nerovnorměrného vytahání. Myslím, že s D.I.D neudělám chybu :-DD https://youtu.be/g6vGxqK8Qnk?si=BPWcC1SIzlO

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 12.04.2024