Honda PCX 125 (2016)

Vlastník trekr
Vloženo 12.5.2019
Aktualizováno 11.8.2020

Vloženo: 18.06.2023, Uskutečněno: 18.06.2023, Stav tachometru: 10200 km, Zhlédnuto: 26x

Dobrý den. Dnešního dne jsme s kolegou vyrazili na skútrech kolem Frýdku-Místku.
Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici, kde jsme se sešli na benzince.
Jeli jsme na Metylovice, Lhotku až do Kozlovic. V Kozlovicích jsme odbočili směr Hukvaldy. Kolem obory jsme jeli až do centra. V centru u hotelu Hukvaldy jsme odbočili doprava směr obec Hájov. V obci Hájov jsme pokračovali v jízdě kolem hostince až na rozcestí Příbor a Hájov, kde jsme odbočili doprava na komunikaci, která směřuje vedle D48 do Rychaltic. V Rychalticích pod mostem jsme odbočili doleva na komunikaci 486 směr Frýčovice a Brušperk.
Po vjezdu do obce Brušperk jsme odbočili doprava Borošinskou ulici kolem dvou křížků k vodní nádrži Brušperk. Vodní nádrž Brušperk je protipovodňová přehrada postavena po povodních v 60. letech 20. století. Vodní dílo je využíváno k rybaření a k rekreaci. U přehrady je vybudováno dětské hřiště a restaurace.
Zapakovali jsme skútry, udělali přestávku, prohlédli okolí. Zhodli jsme se, že občerstvení uskutečnímu v cukrárně v Paskově.
Po 486 jsme jeli do obce Krmelín, kde je na Krmelínském kopci vybudovaná vodní nádrž a vodojem, dřevěný kříž a z dálky viditelné plastiky Památník vodě.
Přes obec Oprechtice jsme dojeli na křižovatku u hřbitova. Po odbočení doleva jsme pokračovali k rybníku Kuboň a do Paskova. Zaparkovali jsme skútry u kostela svatého Vavřince, protože hned naproti je cukrárna Fantazie, kde jsme se občerstvili zmrzlinou, birelem a kávičkou.
Kostel sv. Vavřince byl postaven v první polovině 18. století ve stylu selského baroka hraběnkou Maria Paula. Dříve zde stál dřevěný kostelík.
Z Paskova jsme jeli přes most a řeku Ostravici do Řepiště. V obci stojí krásný dřevěný kostel. Kolem kostela se nachází místní hřbitov.
V Řepišti jsme odbočili kolem točny autobusů ke kapli svatého Floriána. Po ulici Zemědělské jsme jeli směr Rohov. Dojeli jsme silnici mezi polemi až k studánce v Hájku.Stojí tam kaple Povýšení sv. Kříže. Je postavená z desek. Po kamenném schodišti dojdeme ke studni.
Dále jsme jeli k Bezručové vyhlídce na vrcholu kopce Černá zem 374 m.n.m.
V místě je občerstvení, sochy a výhledy do okolí.
Po silnici 473 jsme pokračovali do města Frýdek-Místek. Po 477 jsme jeli až k židovskému hřbitovu a potom doprava ke kružáku u hostince U Křivého psa.
Odbočili jsme směr Frýdlant n.O.. Přes obec Baška jsme dojeli do Frýdlantu.
Na benzince jsme probrali u kafe naši cestu a rozloučili se.
Až na pár kapek za FM jsme měli pohodovou cestu, hlavně jsme dojeli vpořádku domů. Hezký den všem. Zdeněk

• Veterán muzeum Podlesí a okolí.

Zase jsme vyjeli. Předpověď ukazovala krásný slunný den a minimálně 22 st.C. Vyjeli jsme z Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města Frenštátu pod Radhoštěm. V Kunčicích pod Ondřejníkem jsme minuli zajímavou ro

Vloženo: 17.09.2023
    Uskutečněno: 17.09.2023
  • Nedělní vyjížďka.

Dobrý den motorkáři. Díky krásnému teplému počasí jsme se rozhodli, že vyjedeme do okolí Nového Jičína konkrétně na zříceninu hradu Starý Jičín. Vyjeli jsme z města Frýdlantu nad Ostravici po silnici č. 483 do města

Vloženo: 16.08.2023
    Uskutečněno: 13.08.2023
  • Krásy v okolí vodních nádrží.

Dobrý den motorkáři. Po delší době zase vyjíždí naše skupina skútristů na vyjížďky po našem krásném kraji. Dali jsme si sraz na benzínové pumpě ve Frýdlantě nad Ostravici. Po 20 minutové diskuzi a kávičce jsme vyjeli smě

Vloženo: 19.07.2023
    Uskutečněno: 19.07.2023