Honda PCX 125 (2015)

Vlastník Martynko
Vloženo 26.4.2023
Aktualizováno 26.4.2023

Vloženo: 08.06.2023, Uskutečněno: 08.06.2023, Zhlédnuto: 116x

Rozhodně při pořízení PCX jsem nečekal pár následujících postřehů:
- po dvou měsících ježdění najeto 3600km, nejdelší denní nájezd jsem měl zatím cca 280km, ale to už si prdýlka říkala o delší přestávku.
- spotřeba opravdu většinou 1.8-2.0 ale při svižnější jízdě i 2.2l
- dojezd na nádrž 400km i víc, sice jsem ještě nedal přes ale nejblíž jen 392km a to rezerva neblikala, ta je tak 20km, je však dobré vědět že to těch 400 dá.
- díky 18,5g válečkům (přemýšlim dlouhodobě zpět vyzkoušet těžší) si přes vesnici motor jen brumlá a mimo stačí lehce plyn přidat a i těch 70-80 v klidu jede.
- rychlost a výkon plně postačuje, ve městě většinou nevěřícím ujíždím, párkráte sem jel po rovince a v příklonu jak na supersportu se dostal do omezovače na 96-98km/h, tam už je skůtřík nervoznější a dost záleží jak fouká vítr, nechápu jak s tím někdo takhle může stále jezdit, to už pak chce silnější motor jelikož odpor vzduchu už je dost znát a nejhorší je boční vítr, PCX je jasný na naše mezivesnicovky opravdu kolem té sedumdesátky.
- Podvozek není úplně nejskákavější ale také nejpohodlnější, některé cesty jsou že by si na tom vylámal zuby kdejakej motorkář. Po v zatáčkách na dobrý cestě jsem jednomu motorkáři s velkým a evidentně podle jeho hlubokého náklonu i dost těžkým cesťákem docela ujížděl, ale pak přišla rozbitá a záplatovaná mezivesnicovka a já na tý koze musel pomalu, je to obratné takže se vyhýbat dírám není tak těžký, on mne pak s úsměvem předjel ale co viváděli jeho kola na těch dírách za rodeo bych mu přál vidět aby si rozmyslel jezdit přes ty díry tímhle stylem, chápu tedy pohodlnosti velké motorky, stále však v tom vidím obrovskou nevýhodu ve váze.
- líbí se, no jako fakt, v našem okrese prostě hezké skůtry evidentně moc nejezdí a potkávám většinou jen malou ubzučenou čínu, takže stará dobrá Honda, něco na ni hezkého prostě je.
- ve vestě a s trochou horního těla v posedu jako na velký mašině mě na křižovatkách opravdu pouštějí a dokonce i někteří se mi uhnou do strany abych je mohl předjet než si a jestli vůbec všimnou že vlastně jedu na malým skůtru, zepředu prostě vypadá dobře taknějak motorkářsky. Zatímco ze zadu je viditelné že jedu na skůtru takže mám spousty řidičů či kamionů hned za zadním světlem ale po opuštění vesnice se většina řidíčů dlouho vzpamatovává jelikož mě dojíždí až o nějaký ten kilometr dál a někteří když to pak svištím i těch 80 na to raději kašlou...
- za dva měsíce jsem na skůtru najel tolik co za rok na mopedu, naopak moped je prostě malá čilá vosa pro okresní dojezd, má to jen 70 kilo a líbí se mi když na tom jedu jak je to lehoučké a hbité a nevýkonné takže nemusím mít strak že mě to při přidání plynu odhodí do pangejtu, vyhýbat se dírám je moc snadný nebo nemusím hledat kam to odstavím, stačí to jen odhodit do kopřiv, to se skůtrem prostě neudělám na tož s vělkou těžkou motorkou, ale naopak PCX je více kultivovanější, pohodlnější a opravdu i těch 100km v kuse příjemně a bez námahy.
- prostor pod sedlem není z těch větších co mají novější generace ale i tak stačí na menší nákup nebo přilbu + bundu + rukavice a další trocha harampádí což se prostě hodí a je super mít možnost si to zamknout na moto, mít také během cesty schovanou brašnu či batoh který tam také vtěsnám, ale i tak k postraním brašnám možná pořídím i kufr až budu chtít jet na více dní...

• shrnutí po roce ježdění

Dostal jsem se tam kde jsem ještě nebyl, relativně pohodlně a levně, na pohodu, na kochačku, s báglama a kufrem si vezu věci, jídlo a ještě zbyde dost místa na serepetičky. těch 80-90 to v pohodě jede takže taková brzda

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.05.2024