Buell XB12X Ulysses (2008)

Vlastník vilem_i_am
Vloženo 26.9.2021
Aktualizováno 28.10.2023

Vloženo: 09.12.2022, Uskutečněno: 10.09.2022, Stav tachometru: 42000 km, Zhlédnuto: 50x

V září jsem měl na Čertovi najeto přes 7000 Km, tak bylo načase vyměnit olej. Starý jsem vypustil večer po projížďce a ráno jsem si přichystal všecko potřebné. Motorový olej je od Motor Factory, mají jiné kanystry a nálepky. Převodový už ale nevyrábí, použil jsem náhradu od Revtech. Dále nové těsnící kroužky a taky Loctite 572 na vypouštěcí šrouby. Je to nutné, aby neprosakoval olej kolem šroubů. Motorového i převodového oleje se nesmí dát víc, při přeplnění ho Buell vyzvrací ven, mohl by pak natéct do chladícího ventilátoru, tomu taková sprcha způsobí smrt. Udělal jsem vše, jak se má a můžeme s Čertem zase řádit! ?

• Žumberk

S přítelkyní jsme se domluvili na první společné motorkářské dovolené. Našel jsem fajn ubytování v Žumberku - krásné vesnici na jihu Čech, poprvé zmiňované jako Sonnberg v roce 1279. Je vlastně hradem, kde hradby s bašta

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.10.2023
    Uskutečněno: 28.07.2023
  • Rumunsko

Kamarád mně dal nabídku, která se neodmítá - pozvání na nevšední výlet po Rumunsku. Začal na benzince ve Strážnici, kde jsme doplnili nádrže a vyrazili vstříc dobrodružství. První krizovka byla na Maďarské dálnici, brzdi

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.08.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
  • Nové pneumatiky

Čertovi jsem nechal obout nové pneumatiky Dunlop Mutant, na předchozích Pirelli Scorpion Trail II jsem najel 9000 Km. Mutanty jsem si zvolil kvůli hrubšímu vzorku, ale pořád jsou primárně na silnici. Dále jsem nechal u

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.10.2023