Buell XB12X Ulysses (2008)

Vlastník vilem_i_am
Vloženo 26.9.2021
Aktualizováno 28.10.2023

Čertovsky vydařený výlet

Vloženo: 21.11.2022, Uskutečněno: 03.07.2022, Stav tachometru: 40000 km, Zhlédnuto: 31x

Využil jsem volných dnů a vyrazil s Čertem na trochu delší vyjížďku. První cíl byla pohádková přehrada Les Království. Původně jsem ji neměl v plánu, ale vůbec nelituju! Je opravdu krásná, stojí zato ji vidět.
Dál přes Máchův kraj, kolem majestátného Bezdězu a kempy obleženého Mácháče jsme dojeli až k Pekelným dolům. Přibrzdil jsem jen u palírny v Bechově.
O projížďku v pekelkách jsem ale přišel - bylo už 18 hodin a pekelníci zrovna zavírali. Aspoň mám důvod jet příště. Ale ve Sloupu jsem si spravil chuť, jeden kolega motorkář mě poradil super bistro U poustevníka, kde mají výborné domácí grilované klobásky. Při jídle jsem si pokecal s domorodci. Potom přes Kamenický Šenov jsme se dostali do České Kamenice, kde na mě už čekala měkká postýlka a na Čerta útulná garáž.
Vyspaní a odpočatí jsme za ranního kuropění vypálili směr Děčín. Kolem Labe jsme jeli k Hřensku, ale pískovcové skály lemující řeku byly tak krásné, že jsme se rozhodli zajet ještě kousek dál, do Bad Schandau v germanistánu.
Potom přes České Švýcarsko do Jetřichovic - to byl asi nejkrásnější úsek cesty.
A když už jsme byli tak daleko, nemohli jsme vynechat Ještěd! To byl hlavní cíl výletu! Při jízdě nahoru to vypadalo na déšť, ale na vrcholku se vyčasilo a otevřel se mi nádherný výhled.
Na cestě jsme se ještě zastavili u středu republiky v Golčově Jeníkově, ve Vilémovské hospodě U mnicha mě i přes sanitární den uvařili pozdní oběd a potom už honem k Jihlavě a přízemním letem po dálnici k domovu. Byl to vydařený výlet!

elvis78 (141) napsal 22.11.2022 v 07:58

Parádní výlet
mimozemšťan na ještědu se mi nikdy nelíbil

Milan1963 (278) napsal 21.11.2022 v 22:26

• Žumberk

S přítelkyní jsme se domluvili na první společné motorkářské dovolené. Našel jsem fajn ubytování v Žumberku - krásné vesnici na jihu Čech, poprvé zmiňované jako Sonnberg v roce 1279. Je vlastně hradem, kde hradby s bašta

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.10.2023
    Uskutečněno: 28.07.2023
  • Rumunsko

Kamarád mně dal nabídku, která se neodmítá - pozvání na nevšední výlet po Rumunsku. Začal na benzince ve Strážnici, kde jsme doplnili nádrže a vyrazili vstříc dobrodružství. První krizovka byla na Maďarské dálnici, brzdi

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.08.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
  • Nové pneumatiky

Čertovi jsem nechal obout nové pneumatiky Dunlop Mutant, na předchozích Pirelli Scorpion Trail II jsem najel 9000 Km. Mutanty jsem si zvolil kvůli hrubšímu vzorku, ale pořád jsou primárně na silnici. Dále jsem nechal u

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.10.2023