Yamaha XVZ 1300 Royal Star Venture (2008)

Vlastník puffybodie
Vloženo 13.6.2022
Aktualizováno 24.5.2024

Výměna přední pneu na XVZ 1300 RSV

Vloženo: 08.07.2022, Uskutečněno: 08.07.2022, Stav tachometru: 61700 km, Zhlédnuto: 27x, Firma: FIRMA:Moto Ostrava autorizovaný dealer Yamaha (Ostrava - Třebov

Chvíli trvalo získat volný termín v servise, ale bylo to potřeba. Najel jsem ještě skoro 2 tis. km na tom 11 let starém kanadském puku co tam byl, ale úplně fajn to nebylo. Šlo poznat, že ta pneu je dávno po smrti, i když na pohled to tak nevypadalo (i to je možná důvod, proč tam pořád byla, když se to hodnotilo jen podle vzorku). Já to ježděním dostával dál na hranu, tam to hučelo jak bombardér Luftwaffe, i na dopravním značení se to vlnilo, v náklonech to různě "propadalo" a při pomalém manévrování přes spojku to bylo nejisté a na pravou stranu to byla úplna katastrofa. Pořádný déšť jsem nikde nepotkal, tak kdoví co by to dělalo pak.

Nyní je tam DOT 51/2021 Bridgestone Exedra Max ve verzi Bias . Takže lehce přes půl roku stará pneu.

Změna je poznatelná okamžitě. I přes to, že jsem musel čekat než skončí liják a jel v mokru. Ale opravdu jak se říká nebe a dudy. Nechal jsem zkontrolovat i ložiska, kdyby náhodou, ale chování té staré pneu nenaznačovalo, že by bylo něco s nimi a jsem rád, že se to jen potvrdilo.

Recenzi dodám později, ale ta změna je jak kdyby to byla najednou jiná moto. Jen váha nikde nezmizela

Koupena za 3734 s DPH a dopravou, výměna 625 s DPH (včetně ventilku a kontroly ložisek)

PS: Starší pneu nejsou problém, pokud jsou dobře skladovány. Tahle původní už tam byla fakt dlouho a hlavně se s ní motorka válela někde ve skladu kdovíjakou dobu a podobně a v takových případech se nevyplatí šetřit

• Olej na XVZ 1300 RSV

S lehkým přetažením došlo na výměnu oleje. Tentokrát ještě bez filtru. Z nějakého důvodu předchozí dva servisy včetně značkového nevyměnili těsnění na šroubu (kov + guma), tak se improvizovalo do příští výměny a je tam j

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.07.2022