KTM LC8 950 Adventure S (2004)

Vlastník Mann
Vloženo 11.11.2019
Aktualizováno 4.6.2024

Vloženo: 03.10.2021, Uskutečněno: 18.09.2021, Zhlédnuto: 23x

patři dlouho mezi moje oblíbené kratochvíle a využívám k tomu cest všeho typu. Pohraničí bylo v minulém století hodně třaskavým územím se spoustou zajímavých a krásných míst, ale také pohnutých příběhů a osudů. Když o tom člověk něco málo ví, případně mu informace doplní místní, je návštěva konkrétního místa vždycky výrazně zajímavější a bohatší . Teda alespoň pro mě.
Tentokrát přišla na řadu část naší západní hranice. Pocitově to mám rozdělené na dvě části. Ta první, řekněme Šumavská nebo taky od Aše dolů, vznikla z předem domluvené objížďky vodní nádrže Lipno. Vodiče jsem měl snad toho nejpovolanějšího Clint je nejen ochotný průvodce, ale také znamenitý besedník takže nám čas utíkal rychleji než bychom chtěli. Jediná vada na kráse Lipna bylo počasí. Podle předpovědi mělo být zataženo s teplotou kolem 13/14 °C, realita na Šumavě byla ovšem úplně jinde. Lipno mě přivítalo teplotou sotva poloviční, celé kolečko se odehrálo v teplotním rozmezí 6-8°C. Nevadí, pustím si vyhřívání paciček a odpoledne to bude určitě lepší, říkám si. Ani náhodou. Odpoledne, když jsem pauzíroval nad posledním obydlím ve Filipově Huti mi už bylo jasné, že se dneska žádné vyhlídkové orgie konat nebudou. Podle informací osoby drtící za chalupou jablka /pravděpodobně na mošt / bylo těch stupňů Celsiových cekem čtyři, pořád trochu mlžno, sem tam takové divné mrholení. Počasí, že by člověk ani pašeráka ven nevyhnal Prostě jsem se netrefil Šumavě do dobré nálady a v Kašperkách jsem byl rád i za teplý apfelstrudel. Na mé přání ho ohřáli o trochu víc
Celkově shrnuto. Šumava je krásná, o tom není pochyb. Jenže jsem typ člověka, který více upřednostňuje prostor před počtem turistů, tudíž jsem uznal hlavní turistickou sezónu pro mé motací účely za zcela nevhodnou. Nebyl jsem na Šumavě poprvé. Množství lidí, na které jsem tam ovšem narazil letos v létě, bylo na mě už jednoduše moc. Není to jen můj názor. Zděšení z toho začínají být i místní. Dalším novým a neveselým poznatkem je rozsah a druh výstavby v některých lokalitách, o způsobu těžby dřeva raději ani nemluvě. Jestli někdo z "odpovědných" pustí do CHKO nebo NP harvestory a na úzké, členité šumavské cestičky kamióny s návěsem /oboje jsem nejednou na vlastní oči viděl / může mi o udržitelnosti rozvoje a ochraně přírody vykládat co chce. Hlavně, že jsem měl za zadkem dvakrát auto správy NP. Z hradlového mostu se pomalu stává divadelní kulisa Mrzí mě to. Přesto všechno ještě nějaký pokus o zdařilejší repete v brzké době určitě učiním, protože mám neblahý pocit, že to co dělá v mých očích Šumavu Šumavou docela rychle mizí.
Od Aše nahoru-část Krušnohorská, je výškovým profilem, vlastně i počasím, té první hodně podobná /Boží Dar také hlásil pěkných 5°C /, ale charakterem krajiny úplně jiná. Tady byl klid, tady jsem si přišel na své. Najdete si to svoje místečko a můžete v tichosti nasávat atmosféru a přemýšlet o tom, jaké to tady asi bylo před sedmdesáti, sto lety. Ono to občas bývá i prospěšné pro dnešní dobu. Páč nám těch příkazů, zákazů i "oslavných tabulek", to všechno jedině pro naše dobro a bez kterých bychom se určitě neobešli, neustále přibývá.

-Jandys- (16) napsal 16.10.2021 v 20:33

Pěkný trip a neříkal jsi náhodou že na Šumavu je už pozdě?

1 reakce

Mann 16.10.2021 v 22:24

Na čisté víkendové ježdění je to podle mě pozdě. Od branky k brance, když to nasčítám, jsem spotřeboval čtyři dny a to jsem toho ještě dost vynechal.

owenovic (12) napsal 12.10.2021 v 20:54

Moc pěkný deníček, krásnější fotky a vůbec se ti to celé povedlo

31081 (683) napsal 04.10.2021 v 08:22

stnd (29) napsal 04.10.2021 v 06:48

Hezký výlet a taky fotky (to u sebe budu muset vypilovat)

p.epanica (2) napsal 03.10.2021 v 23:44

... No vida, Slávku i ty umíš dovolenkovat. Za mě až na ten motocykl, více by se mi líbili zákoutí s DR. Věřím že mi ten postesk odpustíš.

2 reakce

Mann 04.10.2021 v 18:58

není co odpouštět Pepo. Japonci druhé poloviny 20. století je prostě tvoje slabůstka To ví každý kdo tě alespoň trošku zná Jinak dovolenkování je asi silný výraz, spíš to bylo "naškudlených" pár dní

Hery22 (20) napsal 03.10.2021 v 22:59

Pěkné fotky
Krušné Hory jsou asi jediné, které jsem u nás ještě nenavštívil, měl bych to někdy napravit

zeke11 (139) napsal 03.10.2021 v 18:55+1

Snad mě taky čeká cesta kolem Lipna i se stejným průvodcem , jen to počasí mi dělá trochu starosti... Jinak za mě Krušné jsou mi nějak bližší a Rolava je super. V Jelení jsem byl i týden pracovně a byl to fajn týden... Bez lidí, bez signálu...

3 reakce

Mann 04.10.2021 v 18:52

Kůůůrňa čuměl jsem u toho na MotoGP a psal jsem blbosti ...střihnem si to slavnostně ve třech jsem chtěl napsat...

Milan1963 (280) napsal 03.10.2021 v 18:40

Hezké.

Jardas444 (10) napsal 03.10.2021 v 17:55

Slávo, hezká projížďka a super fotky

1 reakce

Mann 03.10.2021 v 20:22

Cejtil jsem nějak v kostech že se sluníčkem by to by lepší

Guga (72) napsal 03.10.2021 v 17:40

Luxusní

• Österreichische Rundfunk

je rakouská rozhlasová stanice, která mi byla v dobách totalitních častokrát zdrojem kulturního osvěžení. Hlavně hodinový pořad Hard Rock Cafe :-D Teď jsem si její název vypůjčil a pro své potřeby přeložil jako rakou

Typ: Dovolená
    Vloženo: 06.09.2023
    Uskutečněno: 12.08.2023
  • Podzimní kaleidoskop

Letošní období od prázdnin nebylo vůbec špatné. Sic jsem neabsolvoval úplně všechno, co jsem měl původně v plánu, ale u mě je to už taková klasika. Prvně mám "velký očíčka" a pak nestíhám :-D Něco jsem najezdil sám, něc

Vloženo: 01.11.2022
    Uskutečněno: 01.11.2022
  • Jak se fotí na DAKARU

Zajímavý workshop Mariana Chytky na téma fotografie pohybu v teorii i praxi. K vidění a vyzkoušení bylo mnohé, ke slyšení ještě více (y) Organizaci nebylo co vytknout, atmosféra celé akce byla veselá a přátelská :-DD P

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.08.2022