Honda XRV 750 Africa Twin (1997)

Vlastník Semiš
Vloženo 29.9.2019
Aktualizováno 2.7.2023

Vloženo: 02.02.2020, Uskutečněno: 23.11.2019, Stav tachometru: 102982 km, Zhlédnuto: 20x

Práce na Africe pokračují,sice ne tak rychle jak bych si představoval,ale při kolotoči práce-domů-práce co byl v lednu,se to alespoň trochu posunulo.
Nějak nestíhám psát záznamy do deníku,takže to shrnu do jednoho zápisu.

Odstrojení až na holý rám,oprava všeho urvaného,a zalakování všech rezavým míst.
Výměna ložisek v krku řízení. Objednané progres.pružiny přišly, takže rozborka př.tlumičů vylití smradlavého a špinavého humusu,co se kdysi pyšnil názvem olej,očista všech částí,výměna teflonových pouzder+gufer a prachovek následovalo složení, naplnění olejem a šup s nima do brýlí.
Následovaly přední třmeny. Vypadá to,že na každé straně brzdil jen jeden pístek.Takže rozebrat,vyčistit nové těsnění ,destičky na kotoučích ještě něco masa je,namontované pancéřové hadičky a opraveno urvané uchycení zrcátka.Nalakovány řidítka a namontované jejich zvýšení,dodělána 12V zásuvka k budíkům. Výměna ložisek v předním kole,a předek je hotov .
Zadní část taky neušla mému řádění. Stejný osud,jaký postihl přední brzd.třmen,čekal i ten zadní (čistění,těsnění,destičky,panc.hadice).Zadní tlumič rozebrán,pružina do komaxitu,přepákování vyčistěno,promazáno,a zpět do rámu.
Přezuty obě kola,předek TKC 80,zadek E-09 .
Pošťáci mě zásobují dílama takže:namontován regulátor Elesys,CNC páčky, vyhřívané rukojeti Oxford,nový termostat se už nemůže dočkat až se bude rochnit v horké vodě ...
upraveny stupačky,padákům přibyla výztuha a bílý komaxit,ještě mě čeká opravit prasklé plasty, opravit lak na nádrži,a samozřejmě to nejlepší nakonec, motor.Nějaké díly do něj už přišly,nějaké jsou ještě na cestě.Hlavy už jsou nachystané,klikovka opravená.
Musím trochu kopnout do vrtule,v únoru bych chtěl složit motor a pomalu zajíždět,jaro se blíží...

owenovic (12) napsal 05.02.2020 v 07:02

No musím tě pochválit, ikdyž bojuješ s časem jako já,tak ti to jde pěkně od ruky. A je vidět,jak jsi šikovný. Tak ať se ti daří a třeba se někde potkáme na cestě

Radus88 (8) napsal 03.02.2020 v 10:55

Pěkná prace

zeke11 (139) napsal 02.02.2020 v 20:43

Dobrá práce, tak ať se dílo daří...

• Rok s AT

Přes ty naskakující kilometry nezbyl čas k psaní záznamů do deníku :-D ,tak v krátkosti: Tak je to rok a nějaké drobné co mám AT ;-) .nějaké úpravy od posledního záznamu ještě proběhly, polepy, upravené a potáhnuté sedl

Vloženo: 22.11.2020
    Uskutečněno: 22.11.2020
  • ...Opět v pohybu...

Příruby karbeců a k nim pár dalších drobností dorazily,takže už nic nebránilo prvním zkušebním jízdám ;-) . Nějaké drobné poporodní bolesti se dostavily ,ale nic hrozného.Seřídily se karburátory,dorazila objednaná konc

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2020
    Uskutečněno: 04.04.2020
  • ...A přece se točí..

Přidávám další opožděný zápis :-P Chybějící díly dorazily tak hurá do skládání. Ze skládání jsem měl trochu obavy,přece jen nedělám to každý den,ale pomohly fotky,co jsem si dělal při rozborce,kolega afričan,a taky u

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.03.2020