Moto Guzzi V7 700 (1972)

Vlastník romanesku
Vloženo 28.7.2019
Aktualizováno 7.2.2024

Prvé dojmy po 500km

Vloženo: 15.08.2019, Uskutečněno: 15.08.2019, Stav tachometru: 14 km, Zhlédnuto: 27x

Takže mám pár km za sebou. Čo napísať??? Že nie je lahké na tom jazdiť? Že jazdiť viac ako stovkou je primajmenšom nevhodné ? Že je to nevhodné do súčasného agresívneho dopravného chaosu - obzvlášť mestkého? Že môj brzdiaco - vyhýbací manéver skončil v jarku? Nie , otom sa nebudem rozpisovať.
Na tejto motorke sa treba sústrediť na každý meter jazdy. Káždé rozbehy, brzdenie, radenie či podradenie sa musí vykonávať s úplnou koncentráciou. Treba predvídať, v dostatočnom predstihu podraďovať, brzdiť - jednoducho byť v strehu. Skúsenosti y moderných bajkov sú skôr na škodu. Ale je tu velké ALE. Keď si sám na zákrutovej, hore dole sa vlniacej ceste a nie si ničím vyrušovaný, príde odmena. Traktoroidný motor nádherne duní pri zrýchľovaní aj bez akrapoviča, ventily cinkajú ako rolničky na konskom záprahu, obrovské sedlo pod zadkom a starosvetský tvarované riadidlá ťa držia v hrdej, vzpriamenej polohe - je to paráda. Kto nemal ryšavú/zrzku - nevie čo je to vášeň(na streche oheň a v prízemí vlhko) - tak nejak by sa to dalo popísať.
A mal bz som niečo napísať a pre ,,technokratov". Žiadna iná motorka na ktorej som jazdil nemala toľko neutrálov ako táto. A občas som mal pocit, že počas jazdy mi niekde vypadla jednotka, našťastie som ju vždy našiel - po dlhšom hľadaní a ,samozrejme" na nevhodnom mieste - v križovatke, v kopci, pred krčmou kde ťa všetci očumujú. Očakával som, že bude trochu ťažšie ovládať ,,plyn", nakoľko ťaháte lanká k dvom karburátorom, ale bolo to o čosi horšie. Po nejakej 150km kontinuálnej jazde som už mal dosť. Normálne som uvažoval nad tým, že niekoho požiadam aby mi cestou domov pridával plyn. Ale po prestávke na pokec s kamarátom sa to zlepšilo a domov som prišiel ,,vlastnoručne".
To je zatiaľ všetko. A nečumte do tých monitorov a radšej jazdite!

Guga (72) napsal 17.08.2019 v 11:27

Srdcař se v tobě nezapře