Suzuki GS 500E (2002)

Vlastník Allesio
Vloženo 23.10.2008
Aktualizováno 15.1.2010

Vloženo: 02.05.2009, Uskutečněno: 01.05.2009, Stav tachometru: 23823 km, Zhlédnuto: 3x

Tak konečně pořádná denní nálož! Záminkou mi byla přislíbená účast na jedné folklorní přehlídce až v dalekém Kyjově. Ráno začalo plánováním cesty s pomocí Mapy.cz, kdy jsem si na papírek vypsal větší města, kterýma chci projíždět abych nemusel pořád zastavovat a pouštět TomTom-a. Dalším bodem programu byla vydatná snídaně jak pro mě, tak pro motorku a mohli jsme vyrazit. První a zároveň i nejhezčí úsek vedl z Pardubic na Skuteč, Svratku a Milovy. Původně jsem chtěl až do Nového Města, ale zastihla mě první z mnoha uzavírek a tak ve Sněžném uhnout doleva na Jimramov a po krasných vlásenkách přímo do Bystřice n. Pernštejnem. Na pumpě první dopolední kávička a velká Kofola, která putovala pod sedlo...Dále směr Tišnov a Blansko. Tohle město mi asi bylo souzený, v jeho okolí jsem si udělal krásnej 40 km okruh, protože jsem špatně odbočil, resp. neodbočil. No co, projížďka Moravským krasem taky není špatná. Omlouvám se tímto tamním chopperistům, kterým jsem se na chvíli připletl do kolony, ale já fakt spěchal Po prohlídce krajiny jsem konečně trefil správnou odbočku na Adamov, ale bohužel přehlídl značku další (kolikátý už?) uzavírky a dojel až k zákazu vjezdu. Mraky proudících cyklistů značku vesele ignorovaly, tak jsem chvíli váhal. No, zdravé svědomí zvítězilo a ještě že tak, za zatáčkou se vynořili páni od VB, uf... Jedné malinko podnapité domorodkyně v Adamově jsem se zeptal, zda to jde nějak obět a prej "Jó, to se musítte vrátit na Blansko...", prokletý město! No co, otočka a tradá nazpět. Cestou už jsem ani nedbal lidí, kterí si nechápavě ťukali na čelo, že vidí furt tu samou mašinu. Konečně tedy správný směr a to Ochoz u Brna, Slavkov u Brna, Kyjov! Vystoupení jsem sice nestihl, ale zase měli dobrý pivo klobásky a parčík, takže spokojenost... Sedací část těla kvitovala procházku s povděkem a rychle zregenerovala. Po třech hodinách odpočinku, tedy někdy okolo 18.00 přišla cesta zpět. Rozhodl jsem se zapomenout na mapy a jet spíš podle citu a slunce, cesta najednou úplně jinak ubíhala. Na pár kiláčku jsem sice porušil předsevzetí, že se vyhnu dálnicím, ale ten kostitřas po betonových panelech fakt nešel vydržet. Z Kyjova tedy tentokrát spodem až do Hodonína, Břeclavi a Hustopečí u Brna. Někde v těch místech nastalo přepínání na rezervu a to po krásných 350 km. Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna jsem teda nešel, ale zato se vydal směr Svitavy. V Lipůvce na kruháči jsem naposled uzřel nápis "Blansko" a se zapadajícím sluncem si to hasil až do Letovic. Z magistrály odbočit doleva na Poličku, kolem Svojanovského hradu už se naplno uplatnily dálkový světla a začalo být chladno. Pro zahřátí jsem zastavil v Poličce na benzině a zjistil, že domů je to už jen málo přes 60 km. Chvíli jsem váhal, jestli jet přes Hlinsko, nebo Proseč, ale nakonec zvítězila druhá možnost. Kolem Proseče nádhera, kvůli případným srnkám jsem to moc nehnal, takže byl i čas sem tam mrknout na hvězdnou oblohu, holka si spokojeně předla, zkrátka idyla. Návrat domů krátce po 22.00, jedním slovem super den!

• Zlatý český ručičky

Tak jsem se byl podívat, jak holka dopadla a nemohl uvěřit vlastním očím. Když porovnám tu hromádku neštěstí a nynější podobu, je potřeba novému majiteli složit velkou poklonu. Tak tedy hodně dalších spokojených kilometr

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.05.2010
    Uskutečněno: 08.05.2010
  • Slečna žije dál!

Tak GS-ko prodáno sympatickýmu chlapíkovi z nedalekého okolí. Moc se těším, jak to holce bude v novým kabátku slušet...

Typ: Prodej
    Vloženo: 17.01.2010
    Uskutečněno: 30.10.2009
  • Tak jsme dojeli...

Ve čtvrtek odpoledne si to šinu za kámošem do Slatiňan, ale už jsem bohužel nedorazil. Před Chrudimí si chlapík v autě nevšiml, že předjíždím a začal předjíždět taky. Už s tím nejspíš nešlo nic moc dělat, tak jsem se pod

Typ: Havárie
    Vloženo: 17.07.2009