Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník Otakar65
Vloženo 2.5.2014
Aktualizováno 6.4.2017

Vloženo: 02.04.2017, Uskutečněno: 01.04.2017, Zhlédnuto: 16x

Dnešní den (1.4.), ač apríl, tak počasí si s námi nezahrálo, a bylo celý den fakt nádherně. Nezahálel jsem a před desátou hodinou nakopl jawu a zamířil na silnici. Ještě předtím jsem uvažoval ke které pumpě zajet, neb mi rezerva uzavírala předešlou jízdu. Volba padla na pumpu v Mníšku, že tam snad dojedu, případně dotlačím. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem na táhlé dlouhé rovince v Krásné Studánce zjistil, že se nově otevřela dlouho zavřená pumpa! Hned jsem k ní zaroloval a natlačil do nádrže nějakých 12 litrů. Spokojen jsem vyrazil s mlhavou představou, že bych mohl jet směr Jablonné v Podještědí. Projel jsem tedy Mníškem a odbočil na Novou Ves, kde je mimochodem moc pěkná vodní nádrž Mlýnice, a přes Chrastavu a rychlostku se napojil na starou cestu přes Bílý Kostel. Ten jsem profrčel a zamířil k Chotyni. Cesta krásně ubíhala a v Chotyni jsem stočil svou jawičku na Dolní Suchou s výjezdem na rychlostku kousek před Jítravou. Tak jsem se svezl k Jítravě a zase to vzal okreskama a užíval si poklidnou jízdu přes obce a vesnice. Zadní cestou jsem dorazil z Jítravy do Rynoltic, kde mají krásnou velikonoční obecní výzdobu. Odtud přes Janovice, Valdov, Českou Ves do Jablonného. A když už jsem byl před Jablonným, tak mě napadlo, že by cílem mohl být ranč Malevil, dnes resort Malevil s golfem a dalšími moderními vymoženostmi. Bylo rozhodnuto a já zamířil k místu určení. Na místě jsem se pokochal přírodou, pokoukal na golfisty a hlavně golfistky a jal se vracet domů. Abych nejel úplně stejnou cestou, tak jsem v Dubnici zamířil na Žibřidice, Křižany, Kryštofovo Údolí. Ještě jsem potom po Liberci chvíli kroužil, než jsem zajel ke garáži. Dnešní den najeto cca 94km. Musel jsem si to na mapách ručně odtrasovat. Jinak celkově jízda výborná a kupodivu, vzhledem k nádhernému počasí, jsem na těch projetých okreskách moc motorkářů nepotkal, většinou to valili po rychlostce. Na té mě ale moc neužijou.

Kire640 (21) napsal 04.04.2017 v 08:48

Nádherná Jawinka a pěkný výlet

• montáž tachometru a prasklých žárovek

Během letošní cesty na Souš (která byla ještě po zimě nakonec stejně uzavřená) mi praskly žárovky, tak jsem musel jet zpátky domů a vyměnit. Objednal jsem žárovky i tachometr, který mi stále nefungoval. Když vše došlo, t

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.05.2018
    Uskutečněno: 04.05.2018
  • Nedělní výlet na Sychrov

V neděli jsem vyrazil na malou dopolední vyjížďku. Dal jsem si limit tak na dvě hodinky a vyrazil. No nejdřív jsem dolil nádrž, abych někde cestou nepřepínal na rezervu a nemusel hledat benzínku. Nemám moc rád rychlostní

Vloženo: 21.06.2017
    Uskutečněno: 18.06.2017
  • Zopakování jízdy přes Smědavu

Zopakoval jsem si ve všední den první jízdu po zprovoznění uskutečněnou dne 1.5.2014, která tehdy skončila bouračkou. Tentokrát proběhla cesta bez komplikací a okruh z Liberce přes Smržovku - Desnou - Souš - Smědavu - Bí

Vloženo: 21.06.2017
    Uskutečněno: 08.06.2017