Cagiva Raptor 650 (2001)

Vlastník Emmette
Vloženo 21.6.2015
Aktualizováno 14.4.2016

Vloženo: 13.08.2016, Uskutečněno: 12.08.2016, Zhlédnuto: 17x

Takže, minulý rok jsme sem házel i výlety, letos to docela flákám a házím sem jen údržbu

Aby nevznikla fáma, že je Raptor poruchový, nebo nespolehlivý, musím podotknout, že jezdím po všech čertech

O čem se ale konkrétně zmíním je, motoškola Míry Lisého. Potom co jsem viděl, jak se tady místní uživatelka Buracek vozí, musel jsem to zkusit taky. Volil jsem přímo individuální kurz, chtěl jsem vyloženě už něco maličko pokročilého...Omyl pochopil jsem hned po prvním rozhovoru na place, že Míra vidí, kde potřebuju pomoct.
Běžným začátkem individuálu je, že si ihned zlepšíte agilitu ve městě, nebo na malém prostranství. Prostě vás naučí efektivní kličkování, osmičky, kritické brzdné manévry, úhybné manévry. Pak se jede na okresky, nejdříve slabší zatáčky a pak lehké vracečky. Během jízdy s vámi mluví přes interkom, jede před vámi ukazuje stopu, kam se dívat, sleduje vás bystrým okem v zrcátku. Je tak bystrý, že když jsme jeli ve složení žák první, Míra druhý, a za ním dva další žáci, tak dokázal kontrolovat i toho posledního! Velký respekt, jaký má Míra přehled o dění kolem celé skupiny a do jaké vzdálenosti.

Jeden úsek zatáček jsem si projeli třeba 6x. Vyzkoušeli jsme si i rychlé zatáčky a každého si pak proklepnul, že třeba 10 km jel jen za vámi a radil opravoval.

Celkem jsme ten den najel přes 400 km s instruktorem. Byl to vážně zážitek a získal jsem jistotu v sebe sama a v zatáčkách. Individuální kurz byl hodně praktickej i za ty peníze - nelitoval jsem a dokonce si pro tu ovladatelnost zvolím ještě základní kurz a taky ze zvědavosti. Ano sice kuželi, ale vyzkouším si rámovku. Nebudu se muset bát, že s ní seknu a zároveň poznám hranici motorky.

Míru Lisého vřele doporučuji doporučuju! Má příjemné vystupování a je velice ochotný. Trénink s námi protáhl o značnou dobu a ani nemusel, je to srdcař.

Emmette (0) napsal 13.08.2016 v 01:13

Právě já jsem nad tím přemýšlel několik dní, než jsem se rozhodl o tom napsat - a právě z toho důvodu jsem o tom napsal. Je to posun neskutečný.

pkKun (12) napsal 13.08.2016 v 01:10

Není nad trenink, loni jsem vzdal kv§li počasí, aler mám již za sebou kurz v Sosnové a mohu pouze doporučit. Jenže kdo nezkusí neví, o jak výrazný posun přijde. Mělo by to být povinné.

• Povýletní údržba

Dlouho jsem se odmlcel, jednak protoze nemuzu stahnout fotky do PC, a druhak - je zima a mam zazimovano. :-DD Chtel bych navazat na posledni zapis do meho denicku |-) a to tak, ze jsem prakticky hned po prijezdu, a

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.02.2017
    Uskutečněno: 26.02.2017
  • Jižní Čechy a 860 km v sedle

S bratrancem (litrový V-Strom) jsme se sebrali a vyrazili Do Jižních Čech. Nakoupili jsme Interkomy F5MC - super věc! A náš cíl jsme vytyčili v Horní Radouni u Jindřichova Hradce, dále Jindřichův Hradec, České Budějovice

Typ: Dovolená
    Vloženo: 08.09.2016
    Uskutečněno: 06.09.2016
  • Vyteklý benzín 2

Tak po několika měsících parádního lítání, mám opakující se nedostatek. Již na začátku sezóny mě potrápil vyteklý benzín do válce. Po 14denní práci a brigádě jsem se neskutečně těšil na motorku. Takže natěšenej letím do

Typ: Oprava
    Vloženo: 24.07.2016