Sachs MadAss 70 (2008)

Vloženo 26.6.2015
Aktualizováno 26.6.2015

První jarní

Vloženo: 30.03.2016, Uskutečněno: 26.03.2016, Zhlédnuto: 15x

Tak jsem v patek naflákal mrtvou baterku, v sobotu parkrát Mrďase nakopnul a malej motorek se spokojeně rozdrnčel. Zima byla dlouhá a v teplým větru a sluníčku jsme učinili první výjezd po městě a okolí. Ve dvou lidech a s masivním pozimňovým tukovým prstencem jsme se dostali i přes sedumdesátku, což není žádná extra závratná šupa, ale na "50" to stačí. Výlet to byl ale krásnej a růžovej. Až na jednu vtipnou epizodu. Jakožto motozelenáč jsme před jedním startem neotevřel palivovej kohout a když začal mopedek poznámu cukat na kruháči, jal jsme se kohout otevírat nohou. Bohužel číňani si s konstrukcí asi dost dlouho lámali hlavu, takže vytvořili robustní díl, který se rozložil na prvočinitele po jemném nakopnutí. Řádně osprchován benzínem z úplně plné nádrže jsem motorku rychle hodil do odstavného pruhu a jen díky nedaleké Bille a svojí milé nesedím s palcem na kohoutu ještě teď. Celejch 4,5 litru se sčepovalo do rychle zakoupených polyethylentereftalátových nádob a s boží pomocí jsme nakonec našli všechny části rozpadlé uzavírací armaturky, já ji pomocí hrubé síly složil, tak, že těsnila, benzín šel zpět a popojížďka mohla pokračovat. Bohužel to asi bude úskalí jinak krásnýho strojku. Hrdý Německých Sachs na rámu je jen na machrování a většina dílů je vyrobena porobeným lidem lidové republiky, takže kvalitativně je na tom snad lépe i moje prastará babeta Kreidler. Ale ono to nevadí, na tu jízdu okolo komína to stačí, zábava to je a plamínek už hoří, takže u padesátky to určitě nezabalíme.