Cagiva Elefant 750 (1994)

Vlastník Hery22
Vloženo 6.1.2013
Aktualizováno 19.4.2024

Vloženo: 31.08.2015, Uskutečněno: 31.08.2015, Stav tachometru: 70500 km, Zhlédnuto: 32x

Jelikož je moje motorka v závodních barvách vítězného stroje z Dakaru 1994, tak jsem se rozhodl, že se spolu taky podíváme do pouště
Do Afriky jsme teda nejeli (doufám že Maroko jednou bude), našel jsem si, že je nedaleko, cca 170 km od nás, v Polsku největší poušť ve střední Evropě.
Bledowská poušt (polsky Bledowska pustina) je kousek od Katowic ve směru na Krakow.
Trochu jsme pobloudili někde ve směsce měst Katowice, Sosnowiec,Chorzow, Dabrowa Gornicza, protože je to v podstatě jedno hodně velké město a občas jsem se pletl v posloupnosti měst a mapu jsem měl v batohu, a tak jsem musel zastavovat a kontrolovat(měl jsem si vzít tankvak).
V Bledowské poušti jsme si udělali pár fotek a trochu jsem se snažil zajezdit na písku, pro nezkušeného to opravdu nic jednoduchého není .
Zpět jsme jeli přes Osvětim, kde mě opět zastavili policajti a tentokrát jsem se pokutě nevyhl, naměrili mi něco přes 70km-h tak to mám za 100 zlotých a 4 polské body
Najeto cca 370km

Hery22 (20) napsal 31.08.2015 v 21:01

Je fakt že to zas tak velká poušť není, na délku má jen 30km a šířku asi jen 8km, navíc tam asi v 60tych letech vysadili stromy, ale pískovna v Závadě je jen pískovna a já chtěl do pouště, a to ta Bledowská je
Ale Sahara to zrovna není, s tím se musí počítat

-Jandys- (16) napsal 31.08.2015 v 20:49

Pěkné místo,jen mi tam aspoň chybí větší plocha a možná i moře však si stačí dojet do Zavadské pískovny a je to skoro to samé a jak fajn se dá zablbnout No a ty bodíky,raději si zjisti jestli se to nepřevádí

Hery22 (20) napsal 31.08.2015 v 18:59

Tak ona cesta tam byla celkem nezaživná, ale chtěl jsem se na tu poušť podívat dokud byl hic, aby to bylo jak na Sahaře

owenovic (12) napsal 31.08.2015 v 18:29

Pěknej výlet

Hery22 (20) napsal 31.08.2015 v 14:19

Okolo té pouště jsem tam viděl pár míst, kde by se dalo zajezdit na písku, ale jsou tam i stromy.
Jinak jsem tam zákazy neviděl, ale nevím jak to tam je.
Asi by se tam za ten plot nemělo, ale stopy po nějalém autě jsem tam viděl (plot byl jak jsou ty fotky u vesnice Chechle, jinde jsem ploty neviděl)
Já tam toho moc nenajezdil, byl jsem se ženou a doma nás čekalo ditě, jen kvůli fotce jsem tam do písku vjel

Heny22 (5) napsal 31.08.2015 v 13:31

Zdar. Krásnej stroj . Jak je to v té poušti s vjezdem? Není tam zákaz? Jel bych se tam provětrat . Hoď mi info prosím do zpráv. Dík.

• Chvíle dopoledního volna

Měl jsem dopoledne volno, děti s babičkou a dědou, manželka mi zabavila skútr, jela na něm do práce, a tak mi nezbylo nic jiného, než se jet projet na slonovi :-D Projel jsem se jen tak u nás po Prajzské, s tím, že js

Vloženo: 03.08.2022
    Uskutečněno: 03.08.2022
  • Kontrola chalupy

Po delší době jsem vytáhl nejen slona z garáže, ale i ženu na motorku, pár let nejela (děti, práce...) Jako záminku na projížďku jsme si dali zkontrolovat, jak nám postupujou dělníci se střechou na naší chalupě. Trasu pr

Vloženo: 11.09.2021
    Uskutečněno: 11.09.2021
  • Slovensko, Ukrajina

přidám pár fotek z mé letošní cesty na Ukrajinu, které fotil kolega, než jsme se v Mukačevu rozdělili a každý jsme si pak jeli svou cestu, já dál do Zakarpatské Ukrajiny a oni zpět na SK

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.10.2016